tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Andrej Kiska Foto: tasr

Za ľudí v rozklade a Kiska nikde! Mal by konať, ale vyzerá to tak, že sa mu nechce

Strana sa mu rozpadá a zmieta vo vnútornom boji, no on na to nijako nereaguje. Exprezident Andrej Kiska a zakladateľ strany Za ľudí nevykukol z ústrania, kam sa stiahol po odchode z politiky, ani v čase keď jeho politické dieťa zažíva existenčnú krízu. Portál eReport oslovil dvoch politológov, aby zhodnotili Kiskovu nečinnosť.

Časť poslancov je nespokojných so smerovaním strany pod vedením šéfky Veroniky Remišovej a žiadajú jej odchod. Pripojila sa aj časť regionálnych štruktúr, ktorá chce mimoriadny snem a za novú líderku ministerku spravodlivosti Máriu Kolíkovú. Lenže predsedníctvo, ktoré jediné môže zvolať snem, je rozdelené na dva rozhádané tábory a rozhodnutie zatiaľ nepadlo.

Je to od neho nekorektné

A v tejto situácii otec, zakladateľ strany a exprezident v jednom mlčí. „Ono to svedčí o tom, že Andrej Kiska sa už vôbec nesnaží byť politicky aktívny, politika ho vyčerpala, nechce mať s ňou nič spoločné,“ okomentovala politologička Viera Žúborová.

Dodáva, že ľudsky sa to dá pochopiť, ale profesionálne by bolo vhodné, aby sa vyjadril. „Na druhej strane treba brať, že nie je to korektné voči všetkým ľuďom, ktorí vďaka nemu vstúpili do politickej arény a očakávali, že teraz spraví nejaké verejné vyhlásenie,“ vysvetlila politologička.

Jej kolega politológ Radoslav Štefančík si myslí, že Kiska mal pred založením subjektu prehnané premiérske očakávania, ktoré boli založené na jeho popularite kým bol ešte v paláci. Parlamentné voľby mu však nastavili zrkadlo a po nepresvedčivom výsledku Za ľudí odišiel z aktívnej politiky.

Vyzerá to, že sa mu nechce

„Je pochopiteľné, že keď už následne stiahol chvost, tak sa nevyjadruje do vnútropolitického diania jeho subjektu. A to aj napriek tomu, že to bol práve Andrej Kiska, ktorý túto stranu založil a ktorá vznikla len a len kvôli nemu,“ zhodnotil Štefančík.

Ďalej vyhlásil, že jeho politické rozhodnutia neboli najšťastnejšie. Myslel tým odmietnutie spojenia so stranami PS a Spolu pred voľbami aj odporúčanie Veroniky Remišovej za šéfku Za ľudí. „Vyzerá to tak, že Andrej Kiska nerobí dobré rozhodnutia, ako keby sa nerozumel slovenskej politike, tak je prakticky dobré, že je tam kde je,“ uviedol politológ.

Za Kiskovým mlčaním však podľa neho môže byť aj niečo iné. „Dáva to za pravdu všetkým tým, ktorí hovorili o Andrejovi Kiskovi, že to bol lenivý prezident pretože vyzerá to tak, že jemu sa jednoducho nechce komentovať tieto veci a dáva od toho ruky preč,“ zakončil Štefančík.

Remišová dnes oznámila, v súvislosti so situáciou v strane sa chce s exprezidentom Kiskom stretnúť.KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Za ľudí v rozklade a Kiska nikde! Mal by konať, ale vyzerá to tak, že sa mu nechce

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku