eReport.sk
Andrej Kiska. Foto: tasr

Hľadá útechu a rady u Kisku? Remišová má jasnú predstavu, ako to má v strane vyzerať

Diskusie v strane Za ľudí stále pokračujú. Strane škodí, keď sa konflikty zámerne eskalujú na verejnosti. Uviedla to na tlačovej konferencii predsedníčka Za ľudí Veronika Remišová. V súvislosti so situáciou v strane sa chce stretnúť s Andrejom Kiskom, zakladateľom strany.

V stopách Kisku

Na predsedníctve Remišová podľa vlastných slov navrhla, aby strana našla dohodu na takom kandidátovi na predsedu, ktorý by zachoval stredový odkaz Kisku. „Takáto dohoda bola skupinou okolo Márie Kolíkovej odmietnutá,” povedala. Remišová si nemyslí, že by strana mala fungovať tak, že ak bol pred deviatimi mesiacmi snem a zrazu niekto v strane objavil ambíciu, že chce byť predsedom, tak sa zvolá mimoriadny snem. „My nie sme krúžok šikovných rúk, aby sme menili predsedu vtedy, keď sa niekto s niekým poháda,” hovorí predsedníčka. Dodala, že politická strana je tu na to, aby plnila sľuby ľuďom. Remišová dala na stôl aj alternatívu, ktorá zahŕňala, aby boli osobné ambície podriadené záujmom Slovenska. „Táto alternatíva bola odmietnutá, a preto budú diskusie pokračovať,” poznamenala. 

Mali by si vstúpiť do svedomia

Všetci, ktorí vnútorné spory v strane vyvolávajú, si musia podľa Remišovej vstúpiť do svedomia. Spory poškodzujú aj stranu aj jej členov. Poukázala v tejto súvislosti na pokles volebných preferencií. „Vo februári sme sa vrátili na náš volebný výsledok, takmer na šesť percent. Teraz po týchto sporoch zase padáme na tri percentá,” poznamenala.

Viacerí členovia Za ľudí vrátane ministerky spravodlivosti Kolíkovej koncom minulého týždňa uviedli, že sú za zvolanie mimoriadneho snemu strany, na ktorom by sa volilo nové vedenie. Remišová podľa nich vedie stranu nedostatočne, stratila ich dôveru. Kolíková označila otázku o svojej možnej kandidatúre na šéfku strany za predčasnú.

V stanovách strany Za ľudí sa píše, že predsedníctvo strany rozhoduje o zvolaní straníckeho snemu vždy, keď ho o to požiada aspoň päť predsedníctiev krajských organizácií. Zvolať snem požiadali krajské predsedníctva strany v Košiciach, Prešove a Nitre. V utorok malo okrem Bratislavy rokovať krajské predsedníctvo v Žiline.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport