tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Ilustračné foto: shutterstock

Z väzenia v Kongu ušlo 800 väzňov, sú medzi nimi aj islámisti

Viac ako 800 väzňov utieklo z väznice na východe Konžskej demokratickej republiky (KDR) po tom, ako túto akciu zorganizovali ozbrojenci. Pri incidente boli zabití dvaja policajti a jeden útočník.

Ozbrojení muži zaútočili v noci na utorok na väznicu Kakwangura v meste Mutembo. V zariadení sa nachádzalo celkovo 872 väzňov, pričom takmer všetci, okrem 49 z nich, sa dostali na slobodu, informovala v stredu tlačová agentúra AFP.

Related Posts

  1. Ruský minister obrany Sergej Šojgu.
  2. Na archívnej snímke z 22. februára 2014 príslušníci mexického námorníctva eskortujú známeho mexického narkobaróna Joaquína "El Chapa" Guzmána do vrtuľníka.

Podľa armádnych zdrojov útok na väznicu vykonala dosiaľ neidentifikovaná skupina členov etnickej sebaobrannej organizácie Mai-Mai, ktorá je na nepokojnom východe Konga veľmi početná. Podľa pozorovateľského centra Kivu Security Tracker (KST) so sídlom v USA sú však z útoku podozriví príslušníci Spojeneckých demokratických síl (ADF) – polovojenskej organizácie, ktorú džihádistická skupina Islamský štát (IS) považuje za svoju regionálnu pobočku. Centrum taktiež tvrdí, že z väznice utiekli všetci väzni.

ADF sú obviňované zo smrti tisícok ľudí vo východnej časti KDR, bývalého Zairu – najmä v okolí mesta Beni –, ako aj z útokov v susednej Ugande. Východ KDR je už desaťročia nestabilný. V regióne sa pohybujú desiatky ozbrojených skupín, z ktorých mnohé sú dedičstvom dvoch miestnych vojen, ktoré vypukli koncom minulého storočia.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Z väzenia v Kongu ušlo 800 väzňov, sú medzi nimi aj islámisti

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku