eReport.sk
Zahynie demokracia rukami dnešných demokratov?
Petr Pavel a Zuzana Čaputová, foto:tasr

Pavel chce „monitoring“ Rusov, odvolával sa na internačné tábory smrti v USA. „Vraj to tak ale nemyslel“


Vzor z USA. Dňa 19. februára 1942, vydal americký prezident Franklin D. Roosevelt dekrét č. 9066 o zadržaní ľudí považovaných za hrozbu národnej bezpečnosti. Touto hrozbou boli vtedy Japonci, ktorí boli násilne presťahovaní do internačných táborov. Ako sa hovorí, kto sa nepoučí z minulosti, ten si ju zopakuje. „Demokrat“ Petr Pavel v rozhovore pre rádio „Svobodná Europa,“ vyhlásil slová, voči ktorým sa ostro ohradila ešte aj Nadácia Alexeja Navaľného. Hovorkyňa českého prezidenta, spolu so slovenským mainstreamom tvrdí, „že to tak nemyslel.“ Pričom náš hlavný prúd píšuci len pravdu a pravdu, dodáva, že „jeho dobre myslené slová ohavne zneužíva ruská propaganda.“ Tak sa teda na to spolu pozrime a každý z vás, nech si urobí názor sám.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Prečo ste ticho?
  2. Cenzurovať je demokratické
  3. Prečo ste ticho?
  4. Vrátia sa do našich krajín deväťdesiate roky?

Daň za vojnu

Tak nazval svoj najnovší nápad český „demokratický“ prezident. Treba uznať, že nepoužil slovo „intervenovať.“ Ale monitorovať. Doslovne uviedol, že „všetci Rusi žijúci na západe by mali byť pod prísnym dohľadom tajných služieb.“ S tým, že, to je „daň za vojnu Ruska proti Ukrajine.“

Vzor z USA

A tu začína byť jeho vyjadrenie problematické. A poriadne DEMOKRATICKÉ. Ako inak, keď si vzor vzal v „kolíske demokracie„- Spojených štátoch. Odvolával sa totiž na americké internačné tábory pre Japoncov.

Táborov bolo v Amerike desať, a bolo do nich odvlečených viac ako 100.000 amerických Japoncov. Lebo boli „hrozbou pre národnú bezpečnosť.“

„Je čas uvedomiť si, že závažnosť vojny si vyžaduje náležité zadržanie Japoncov a ich okamžitý odsun z najakútnejších miest nebezpečenstva. Nie je to príjemná úloha, ale musí byť vykonaná. Neexistuje bezpečná alternatíva,“ písali o tomto Rooseveltovom kroku vtedajšie mainstreamové noviny. V roku 1942.

Súostrovie Gulag

Píše sa rok 2023. Český prezident hovorí o „národnej hrozbe.“

„Vzhľadom na tieto okolnosti by bolo úplným zlyhaním našich vlastných bezpečnostných služieb a ohrozením bezpečnosti našich občanov, keby tieto služby nevenovali zvýšenú pozornosť ruskej komunite žijúcej v našej krajine,“ napísala Pavlova hovorkyňa Markéta Reháková, keď českého prezidenta za tieto výroky začali kritizovať mnohí odborníci.

Dodala, že sa to netýka každého jednotlivca, ale „tých, ktorí predstavujú rizikové faktory.“ Nuž ani v tej Amerike to neboli všetci, len „tí rizikoví.“

Kritika aj z Fondu Navalného

A hoci náš mainstream zareagoval tak, ako je u nich zvykom, teda tak, že občanom vysvetlil, že „Pavel tieto slová tak nemyslel, a zneužívajú to ruskí propagandisti a alternatívna scéna dezolátov,“ ČT24 uviedlo, že na Twitteri ostro zareagovala aj predstaviteľka fondu ruského opozičného politika Alexeja Navalného.

Záverom

A kriticky by sa mal k týmto slovám stavať každý, kto si ctí hodnoty demokracie. A kto si nectí tú novú „liberálnu,“ ktorá vykazuje čím ďalej tým viac, totalitných prvkov.

Povedať totiž, že by sme mali „monitorovať,“ ale odvolávať sa pritom, na internačné americké tábory pre amerických Japoncov… je nielen NEMIESTNE. NEDEMOKRATICKÉ. Ale aj desivé. minimálne teda v očiach autorky textu, ktorá sa necíti byť v područí žiadnej propagandy. Akurát si ctí právo, demokraciu a históriu.

Apropó, bude sa to isté diať aj na Slovensku? A keď títo „demokratickí“ politici vyhodnotia, že „hrozbou pre štát“ sú aj jeho obyvatelia, začnú ich tiež „monitorovať?“ Keď nám cenzúra iných názorov „už nepostačí?“ Lebo „štát si rozvracať nedáme?

Zdá sa, že Petr Pavel sa nepoučil ani zo svetovej minulosti. Ani z tej svojej… A nie je jediný..

Zdroj: tasr, expres, extra, ct24, radio Slobodna Europa, USC Dornsife

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Pavel chce „monitoring“ Rusov, odvolával sa na internačné tábory smrti v USA. „Vraj to tak ale nemyslel“

Odoberať
Upozorniť na
11 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: