eReport.sk
Hasiči vyťahujú vrak autobusu na mieste dopravnej nehody, ktorá sa stala 13. novembra 2019.
Hasiči vyťahujú vrak autobusu na mieste dopravnej nehody, ktorá sa stala 13. novembra 2019. Foto: tasr

Vyšetrovanie tragickej nehody pri Malante je ukončené

Po dva a pol roku je ukončené vyšetrovanie tragickej dopravnej nehody pri Nitre, ktorá si vyžiadala 12 ľudských životov. Podľa Jaroslava Mačeka z nitrianskej krajskej prokuratúry predložil vyšetrovateľ prokurátorovi spisový materiál s návrhom na podanie obžaloby. Prokurátor v súčasnosti spis študuje. Vodič nákladného auta, ktoré narazilo do autobusu, je obvinený z prečinu všeobecného ohrozenia.

Je vypracovaných množstvo znaleckých posudkov, podstatné sú najmä znalecké posudky z odboru dopravy a zdravotníctva. K príčinám nehody sa prokuratúra ani polícia nevyjadruje.

Tragická dopravná nehoda sa stala na štátnej ceste I/65 medzi Nitrou a Zlatými Moravcami pri Malante 13. novembra 2019 okolo 13.00 h. Nákladné auto schádzalo dolu kopcom, rozkývalo sa a narazilo do protiidúceho autobusu. Zasiahlo ho v zadnej časti a autobus sa prevrátil do priekopy. V autobuse sa viezli prevažne mladí ľudia, ktorí sa vracali zo škôl. Pri nehode prišlo o život 12 ľudí, medzi nimi päť tínedžerov. Ďalších 19 ľudí utrpelo zranenia.

Príčinu zrážky skúmali znalci, pracovali s viacerými verziami. Podľa Mačeka je vypracovaných množstvo znaleckých posudkov, podstatné sú najmä znalecké posudky z odboru dopravy a zdravotníctva. K príčinám nehody sa prokuratúra ani polícia nevyjadruje.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Vyšetrovanie tragickej nehody pri Malante je ukončené

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Politika

Správy

Šport

Zaujímavosti