eReport.sk
Ilustračná snímka. Foto: fb/policia

Vydýchli si: Trojicu obvinených v kauze Mýtnik III, vrátane Kuruca súd prepustil

AKTUALIZOVANÉ – Špecializovaný trestný súd prepustil v sobotu trojicu obvinených v kauze Mýtnik III, medzi nimi aj bývalého štátneho tajomníka Ministerstva financií SR Radka Kuruca. Potvrdila hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjaková.

Prokurátor pre obvinených navrhoval najprísnejšiu kolúznu väzbu. Medzi obvinenými sú okrem Radka K. aj bývalý viceprezident finančnej správy Daniel Č., riaditeľka odboru právnej pomoci FS Denisa Ž. a exriaditeľka odboru verejného obstarávania FS Kornélia Č. „Sudca pre prípravné konanie ŠTS prepustil tri osoby obvinené zo zločinu prijímania úplatku zo zadržania na slobodu, pretože nezistil dôvody kolúznej ani inej väzby,” uviedla Kudjáková. Dodala, že sudca však u všetkých troch obvinených konštatoval dôvodnosť trestného stíhania.

„Rozhodnutie nie je právoplatné, pretože prokurátor podal proti nemu sťažnosť, o ktorej rozhodne Najvyšší súd SR 16. augusta,” poznamenala Kudjáková. Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry obvinil v rámci akcie Mýtnik III z korupčnej trestnej činnosti dovedna osem osôb. Ide výlučne o korupčnú trestnú činnosť, ktorá má základ v štyroch rôznych skutkoch. Voči dvom osobám bolo vznesené obvinenie z trestného činu podplácania a voči ďalším šiestim osobám bolo vznesené obvinenie z trestného činu prijímania úplatku. Celkovo boli zadržané štyri osoby. Pobyt jednej obvinenej osoby aktuálne nie je známy.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Vydýchli si: Trojicu obvinených v kauze Mýtnik III, vrátane Kuruca súd prepustil

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti