Vstup do kvalifikácie nevyšiel
Na snímke vpravo útočník Slovenska Róbert Polievka v súboji o loptu, foto:tasr

Vstup do kvalifikácie nevyšiel: Slováci „ukopali“ s Luxemburskom iba bod!

AKTUALIZOVANÉ Vstup do kvalifikácie nevyšiel. Slovenskí futbaloví reprezentanti nastúpili o 20:45 na štadióne Antona Malatinského v Trnave, na svoj prvý zápas v bojoch o EURO 2024. S papierovo slabším, avšak o to húževnatejším súperom z Luxemburska, zverenci trénera Calzonu, „ukopali“ iba bod!

Slovenskí futbalisti vstúpili neúspešne do kvalifikácie o ME 2024. Vo svojom prvom dueli v J-skupine remizovali vo štvrtok v Trnave s Luxemburskom 0:0.

Blamáž

Zverenci Francesca Calzonu si najväčšiu šancu v zápase vypracovali v 59. minúte, ale premiant v národnom drese Róbert Polievka hlavičkoval v ideálnej pozícii len do brankára. Veľa šancí 3523 divákov nevidelo a po zápase dali najavo sklamanie piskotom. V ďalšom zápase skupiny sa Slováci stretnú v nedeľu 26. marca o 20.45 na Tehelnom poli s Bosnou a Hercegovinou.

1. Zomrel známy slovenský umelec
  2. Hviezda Bayernu si poriadne zavarila
  3. slovenský reprezentant Marek Hamšík

Priebeh zápasu

Od úvodu zápasu sa oba tímy pozorne strážili a diváci videli málo vzruchu. V ôsmej minúte po prihrávke Hancka sa k lopte dostal Haraslín, predral sa do šestnástky, jeho zakončenie obrana hostí zblokovala. Dúbravka si prvý ostrý zákrok pripísal šesť minút neskôr, keď priamy kop Sinaniho musel vyraziť na roh. Zaujímavý protiútok podnikli Slováci v 18. minúte, keď sa dopredu vydal nebojácne Polievka, ale jeho zakončenie ľavačkou minulo bránu. Ďalšie zaujímavé možnosti prišli na konci úvodnej tridsaťminútovky. Po rohovom kope sklepol loptu vo vzduchu pre Polievku kapitán Kucka, slovenský útočník však hlavičkoval iba do pripraveného brankára Morisa. Vzápätí na opačnej strane Rodrigues poriadne preveril prudkou strelou Dúbravku. V závere polčasu mali Slováci menšiu prevahu, ale gólovo sa nepresadili.

Šanca Dudu

Po prestávke prišla šanca po priamom kope Dudu, slovenský futbalista prinútil Morisa k zákroku, následná dorážka Polievku bola nepresná. Polievka sa vzápätí dostal do dovtedy najväčšej šance zápasu. Hanckov center z ľavého krídla našiel jeho hlavu, ale slovenského útočníka vychytal Moris. Slováci postupne získavali optickú prevahu, ale do súvislého tlaku sa nedostávali, naopak v 72. mohol skórovať Rodrigues. Luxemburčanovi chýbala pri zakončení lepšia kvalita. Tréner Calzona potom poslal na trávnik Maka s Boženíkom, ale ani tento ťah neprebral slovenskú ofenzívu k väčšej aktivite. Na štadióne v Trnave tak diváci gól nevideli.

Zdroj: tasr/eReport