Slovan v zápase s Bazilejom zlyhal, foto:tasr

Historický úspech sa nekoná! Slovan nezvládol záver zápasu, v Európe končí!

Futbalisti Slovana Bratislava nepostúpili do štvrťfinále Európskej konferenčnej ligy. Vo štvrtkovej osemfinálovej odvete podľahli na Tehelnom poli FC Bazilej po rozstrele z 11 m 1:4, zápas sa po riadnom hracom čase a po predĺžení skončil nerozhodne 2:2. Rovnako 2:2 sa skončil aj prvý duel vo Švajčiarsku.

Historický úspech sa nekoná

Skóre duelu otvoril v 10. minúte Malik Abubakari, o sedem minút neskôr stanovil polčasový stav Juraj Kucka. Po prestávke znížil na 2:1 Riccardo Calafiori, v nadstavenom čase poslal duel do predĺženia Zeki Amdouni. V rozstrele sa hostia presadili štyrikrát, za Slovan premenil svoj pokus iba Lucas Lovat. Duel sledovalo 21.675 divákov.

Žreb

Žreb štvrťfinále a semifinále EKL je na programe v piatok 17. marca o 14.00 h vo švajčiarskom Nyone. Prvé štvrťfinálové zápasy sa odohrajú 13. apríla, odvety 20. apríla.