eReport.sk
Heger popísal presný mechanizmus
Dočasne poverený Eduard Heger (OĽANO). Foto: tasr

Všetko pre blaho občana? Heger: Koncesionárske poplatky by mohli nahradiť vyššie dane

Keď nie poplatky tak dane. K novému mechanizmu nahrádzajúcemu zrušenie koncesionárskych poplatkov prebehne ešte odborná diskusia. Ich výpadok má byť nahradený novým „stabilným elementom financovania“. V rozhovore pre TASR to uviedol dočasne poverený premiér Eduard Heger (OĽANO). V ich zrušení problém nevidí.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Hore šéf parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) a dole nezaradený poslanec Tomáš Taraba počas 67. schôdze Národnej rady SR 28. júna 2022 v Bratislave.
  2. Igor Matovič na kombosnímke, ktorú k svojmu statusu pripojil Ladislav Kamenický.
  3. Matovičovi a spol v sobotu zachránilo zadok, že nesplnil svoj sľub.
  4. Sudkyňa Kosová oponuje Mazákovi

Najprv zrušiť, potom rozmýšľať

Po zrušení koncesionárskych poplatkov treba podľa Hegera verejnoprávnu televíziu ochrániť pred vplyvom politikov. „Musíme zabezpečiť stabilný príjem, o ktorom nebudú rozhodovať politici tak, ako sa im páči,“ skonštatoval.

Keď nie poplatky tak dane

Podľa Hegera nezáleží na tom, či občania zaplatia RTVS koncesionárske poplatky, alebo zdrojom financovania budú dane, sú to podľa neho všetko verejné peniaze. „Štát nájde mechanizmus, či už to bude percento hrubého domáceho produktu, ktorý bude každoročne určený na financovanie RTVS, alebo nejaký iný spôsob,“ povedal Heger.

Dodal, že nový mechanizmus musí byť ustanovený zákonom, aby ho politici každý rok nemenili a zabránilo sa tak politickému vplyvu na RTVS.

Nový mechanizmus financovania by mal byť podľa Hegera schválený najneskôr do 30. 6. 2023, keďže koncesionárske poplatky končia od júla 2023.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Všetko pre blaho občana? Heger: Koncesionárske poplatky by mohli nahradiť vyššie dane

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti