eReport.sk
Andrej Doležal a Roman Mikulec, foto: tasr

Vrchol drzosti. Dvaja králi lockdownu: Doležal a Mikulec si dopriali výlet do Jasnej!

AKTUALIZOVANÉ Všetci sme si rovní a niektorí sú si rovnejší!? Zatiaľ čo väčšina Slovákov sa musí popasovať s novými protipandemickými opatreniami, politikom, zdá sa, obmedzenia nič nehovoria. Partia koaličníkov sa v čase, keď sa na Slovensku pritvrdzuje lockdown, vybrala do Jasnej!

Od tohto týždňa sa sprísnili podmienky zákazu vychádzania a po ôsmej večer – až na pár výnimiek- by nás už policajti vonku stretnúť nemali. Do zamestnania môžu chodiť iba tí, ktorí ho nemôžu vykonávať z domu a okrem negatívneho testu je treba aj potvrdenie od zamestnávateľa s určením pracovnej doby a miesta výkonu práce. Dokonca aj pobyt v prírode a individuálny šport je možný iba v rámci okresu. Jednoducho, čušte doma a nepokazte nám to.

Politici do exotiky

Bežný Slovák teda nemá veľké možnosti na využitie voľného času a a keď sa aj ocitne vonku striehnu na neho všade pripravení policajti, ktorí sprísnili kontroly. Pre jednu skupinu ľudí však akoby pravidlá neplatili. Kasta politikov si veselo cestuje kade tade. Poslankyne Romana Tabák z OĽANO a Andrea Letanovská zo strany Za ľudí sa vybrali do exotiky, prvú pristihli na letisku v Emirátoch, druhá si odskočila na Maldivy. Letanovskej výlet jej stranícky kolega Šeliga okomentoval pohoršene. Uznal, že v tejto dobe to „nie je vhodné”.

Lockdown? Smer Jasná!

Nejaké obmedzenia cestovania medzi okresmi má zjavne na háku aj ďalšia partička politikov, ktorá si to „poskromne” namierila iba do Nízkych Tatier do strediska Jasná. Cez víkend sa v Demänovskej doline uskutoční podujatie Svetového pohára alpských lyžiarok a pokušeniu pozrieť si naživo slovenskú pretekársku Petru Vlhovú a jej ďalšie konkurentky zrejme neodolali dvaja ministri.

Podľa informácii portálu eReport už totiž do Jasnej dorazili minister dopravy Andrej Doležal a minister vnútra Roman Mikulec. Podľa prvotných informácii mal s nimi docestovať aj podpredseda parlamentu Juraj Šeliga. Na naše otázky odpovedal až po niekoľkých hodinách a svoj pobyt v Jasnej poprel. Jeho meno však na zozname pozvaných hostí svieti.

Minister chce teraz propagovať Tatry

Ochotnejší bol hovorca rezortu dopravy Ivan Rudolf, ktorý potvrdil, že jeho šéf je v Tatrách. „Pán minister Doležal išiel do Jasnej ako najvyšší zástupca ministerstva, keďže my podporujeme oficiálne Svetový pohár v Jasnej v rámci toho, že máme cestovný ruch pod sebou,” priblížil Rudolf a dodal, že týmto spôsobom chce Doležal propagovať cestovný ruch. „Myslím, že bude odovzdávať aj nejakú cenu,” doplnil hovorca. Preteky začínajú až v sobotu ráno, takže je otázne, či bolo nutné sa tam dostaviť už vo štvrtok večer. Osloviť sme chceli aj hovorkyňou ministra vnútra Romana Mikulca, no nedvíhala telefón.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport