tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Foto: tasr

Vraždiace monštrá v Kanade! Po útokoch s nožom desať mŕtvych

Kanadská polícia intenzívne pátra po dvoch mužoch podozrivých zo série útokov nožom, pri ktorých v nedeľu na stredozápade krajiny zahynulo desať ľudí a najmenej 15 ďalších utrpelo zranenia.

K bodným útokom došlo prevažne v riedko osídlenej domorodej komunite v provincii Saskatchewan v nedeľu skoro ráno. Miest činu, na ktorých našli mŕtvych alebo zranených, je celkovo 13.

Mohlo by vás zaujímať

  1. JUDr. Peter Šamko, sudca
  2. Na videosnímke mladík, ktorý o sebe tvrdil, že je Rus, ale je za Ukrajinu.

Jedny z najhorších masových útokov v novodobej histórii Kanady vyvolali odozvu po celej krajine, ktorá na rozdiel od susedných Spojených štátov nie je zvyknutá na takéto násilie, píše Reuters.

„Som šokovaný a zdrvený dnešnými hroznými útokmi,“ uviedol kanadský premiér Justin Trudeau. „Ako Kanaďania smútime so všetkými, ktorých toto tragické násilie zasiahlo,“ dodal vo vyhlásení.

Polícia zverejnila fotografie a popis dvoch podozrivých, ktorými sú 31-ročný Damien Sanderson a 30-ročný Myles Sanderson. Bližšie podrobnosti a motíve ani obetiach činu však neuviedla.

Niektoré obete boli podľa vyšetrovateľov zjavne napadnuté zámerne, pokým iné náhodne. Do nemocníc previezli 15 zranených, ďalší sa však mohli na ošetrenie prepraviť sami.

Prvé útoky hlásili o 5.40 h miestneho času (13.40 h SELČ). Niekoľko hodín neskôr polícia vydala varovanie pred nebezpečnými osobami pre Saskatchewan, ktoré popoludní rozšírila o susedné provincie Alberta a Manitoba.

Podľa policajných upozornení podozriví cestovali čiernym vozidlom Nissan Rogue a videli ich v provinčnom hlavnom meste Regina, 320 kilometrov južne od miest útokov. Úrady vyzvali občanov, aby podnikli preventívne opatrenia, nepribližovali sa k podozrivým osobám a nebrali stopárov.

Polícia podľa BBC neskôr uviedla, že nemá dôvod sa domnievať, že títo muži odišli z mesta Regina, kde už mobilizovala početných príslušníkov v súvislosti s vypredaným futbalovým zápasom. Po celej provincii však preventívne zriadila kontrolné stanovištia.

Útoky sa odohrali v domorodej komunite James Smith Cree Nation s asi 3400 obyvateľmi, kde vyhlásili mimoriadny stav, a v dedine Weldon so zhruba 200 obyvateľmi.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Vraždiace monštrá v Kanade! Po útokoch s nožom desať mŕtvych

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku