eReport.sk
P. Pellegrini s L. Plavákovou a Z. Jaurovou. Zdroj: profil L. Plavákovej

Peter Pellegrini sa na inaugurácii fotil so všetkými hosťami. Vraj je to škandál


Svetlo sveta uzreli fotografie nového prezidenta Petra Pellegriniho s rôznymi politikmi, z inauguračnej recepcie na Bratislavskom hrade. Fotografie spôsobili krik na oboch stranách politického tábora. Otázka znie, prečo. Čo sme vlastne chceli? To sa nám tak zapáčil mantinelizmus Zuzany Čaputovej, vytyčovanie jedinej správnej cesty, kreslenie červených čiar, večné rozdeľovanie na dobrých a zlých a slušných a neslušných, že rovnaké očakávania máme aj od nového prezidenta?

Vraj je to škandál

Peter Pellegrini sa na inaugurácii fotil so všetkými hosťami. Niekto sa nám snaží nahovoriť, že je to škandál.

Zaujímavé je, že tento prístup k veci majú ľudia na oboch stranách tábora. Áno, Slovensko je rozdelené a rozhádané. Máme tu dva názorové tábory, ktoré sú, aspoň zatiaľ, nezmieriteľné. A mnoho ľudí z týchto táborov k veciam pristupuje extrémne, v zmysle „ak, tak len tí naši“. Novému prezidentovi vyčítajú, že vôbec existujú fotografie, kde je napríklad s dámami z Progresívneho Slovenska.  

Je to však dobrý postoj? Je to správny postoj? Nechceli sme náhodou hľadať cestu k zmierneniu? Sú to aj pre nás iba frázy? Vieme naozaj začať aj sami od seba?

Čo očakávame od nového prezidenta?

A čo očakávame od nového prezidenta? Naozaj očakávame, že bude tvoriť konflikt a ignorovať každého, kto má iný názor? A nie je to náhodou to, čo robila Zuzana Čaputová? A nie je to presne to, čo sme jej vyčítali, čo sme na nej päť rokov kritizovali?

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Najprv kresťan dnes liberál!
  2. prezident SR Peter Pellegrini

Takže, Zuzane Čaputovej sme vyčítali, keď odmeňovala a oceňovala iba svojich kamarátov, vyčítali sme jej, keď na svoje akcie a oslavy volala iba ľudí z jedného názorového spektra, keď sa verejne stretávala a komunikovala iba s liberálmi.  

To sa ukázalo naposledy napríklad pri jej rozlúčkovej „párty“ ktorá bola prezentovaná ako rozlúčka s verejnosťou.. V skutočnosti pozvanie dostalo iba zopár liberálnych kamarátov a herci medzi ktorými nechýbala napríklad Kristína Tormová.

Pellegrini ukázal, že sa to dá robiť aj inak

Peter Pellegrini v sobotu ukázal veľkosť svojej osobnosti. Vytýčil novú cestu, cestu zmierenia a otvorenosti. Ukázal, že má záujem o dialóg a dobré vzťahy. Naprieč celým politickým spektrom. A tak má fotografie aj s politikmi koalície, aj s ľuďmi s ktorými názorovo nesúhlasí, aj s dámami z Progresívneho Slovenska. Tie dokonca skritizovala ešte aj Dorota Nvotová, mala opačný problém. Nepáčilo sa jej, že sa političky – liberálky odfotili s novým prezidentom.

Istá časť spoločnosti by asi uvítala opäť raz ohradzovanie sa, kreslenie červených čiar, vytyčovanie území. Ale dostali zmier, porozumenie, toleranciu, snahu o dobré vzťahy. Uvidíme, kedy sa s tým naučia žiť.  

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Peter Pellegrini sa na inaugurácii fotil so všetkými hosťami. Vraj je to škandál

Odoberať
Upozorniť na
25 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre