eReport.sk
Jednopercentná Remišová?
Veronika Remišová (Za ľudí). Foto: tasr

Kampaň za pol milióna eur? Remišová ide Slovákom posielať noviny o jej úspechoch a projektoch!


Vraj ide o revolučnú metódu! Ako dostať informácie o eurofondoch k občanom. Keďže sa ale v novinách rezortu Veroniky Remišovej Lepšie Slovensko majú nachádzať aj články, o jej doterajších úspechoch a k tomuto kroku sa na ministerstve rozhodli krátko pred predčasnými voľbami, vynára sa aj otázka, či si tak trochu pani Remišová nerobí kampaň. Za štátne. Teda z peňazí daňových poplatníkov. K tomu by sa však iste neznížila. Veď ide, po Matovičovi, o druhú „najväčšiu bojovníčku proti korupcii.“ O kauze informoval denník Pravda.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Kto by mal byť lídrom spojenej pravice?
  2. Veronika Remišová, ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika Remišová počas konferencie Korupcia v eurofondoch.
  3. Veronika Remišová

Vraj ide o revolučnú metódu!

Remišovej rezort bude magazín „Lepšie Slovensko“ rozposielať domácnostiam krajských miest. K ľuďom by sa takto malo dostať cca. 5 miliónov výtlačkov. Stáť nás to bude okolo pol milióna eur.

„Rozhodli sme sa povinnú publicitu eurofondov, vyplývajúcu zo zákona robiť iným spôsobom, s väčším dosahom na občana tak, aby dostal komplexné informácie o eurofondoch a schémach podpory zrozumiteľným spôsobom,“ uviedol vedúci tlačového oddelenia MIRRI Andrej Ďuríček.

„Informačné noviny Lepšie Slovensko poskytnú ľuďom vo všetkých regiónoch komplexné informácie nielen o eurofondoch, no aj o iných schémach podpory, ktoré riadi naše ministerstvo. V novinách Lepšie Slovensko nájdu aktuálne a užitočné informácie či zaujímavé články o projektoch, ktoré sa zrealizovali, alebo sa realizujú v regiónoch z eurofondov,“ uzavrel Ďuríček pre denník Pravda.

Rezort

Tiež podotkol, že k tomuto kroku pristúpil potom, ako si zrealizoval vlastný prieskum. Ním údajne odhalil, že len 40% Slovákov má zrozumiteľné informácie o eurofondoch. A preto Slovákom treba takto pomôcť. Otázkou je, či to nie je tak trochu chyba samotného ministerstva.

Odvolaná ministerka sa totiž na sociálnych sieťach často prezentuje svojimi „úspechmi.“ Možno by ľuďom mohla prinášať informácie aj na tlačových konferenciách. Namiesto toho, aby na nich poväčšine riešila Fica, generálneho prokurátora SR, sudcov a justičné kauzy.

Po voľbách sme uvoľnili ruky polícií, zastavili sme rabovačky „našich ľudí.“ Systém sa začal rúcať, obvinení vypovedať. Smer a Fico si v strachu zvolili cestu agresivity a rozvratu krajiny. Je to rovnaké, dokonca horšie zlo, ako bol Mečiarov režim,“ vyjadrila sa na sociálne sieti včera.

Záverom

Či budú bežní Slováci. ktorí majú ledva na účty a jedlo, potešení, keď dostanú do schránok magazín ministerstva(ktorý bude „zdarma,“ teda z našich daní) je tiež otázne.

S novinami to už v minulosti skúšal i Igor Matovič. Strany OĽANO-NOVA a SaS dali v roku 2016 spoločne vytlačiť špeciálne noviny s názvom „Kali špeciál.“ Okrem útokov na Roberta Kaliňáka v nich pozývali na svoje stranícke mítingy. Za lepšie Slovensko.

Zdroj: FB V.Remišová, Pravda

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kampaň za pol milióna eur? Remišová ide Slovákom posielať noviny o jej úspechoch a projektoch!

Odoberať
Upozorniť na
13 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne