eReport.sk

Volieb sa zúčastnili aj väzni: V nitrianskych väzniciach odvolili desiatky odsúdených


Záujem voliť v druhom kole prezidentských volieb mali aj väzni z dvoch ústavov na výkon trestu odňatia slobody v Nitre. Ako informovali členovia okrskových komisií, celkovo ich k privezeným volebným urnám pristúpilo 137.

Volieb sa zúčastnili aj väzni

V ženskej väznici na Vašinovej ulici malo záujem voliť 83 väzenkýň. “Jedna zo žien však už medzi časom bola prepustená a odišla domov a jedna nemala hlasovací preukaz. Zvyšných 81 žien bez problémov odvolilo,” uviedla členka okrskovej volebnej komisie Alena Cíferská.

„znacka
znacka kvality

Záujem o voľby mali aj v ústave na výkon trestu odňatia slobody na Cintorínskej ulici. Podľa členky okrskovej volebnej komisie Márie Krištofičínovej tu odvolilo 56 odsúdených. “Všetko bolo dobre pripravené a voľby prebehli v poriadku,” doplnila.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Volieb sa zúčastnili aj väzni: V nitrianskych väzniciach odvolili desiatky odsúdených