eReport.sk
Robert Fico v regiónoch Foto fb/robertfico.sk

PRIESKUM Voľby by ovládol Smer! PS nechal v závese, Heger mimo parlamentu

Voľby do Národnej rady (NR) SR by v septembri vyhrala strana Smer-SD so ziskom 18 percent hlasov. Nasledujú hnutie Progresívne Slovensko (PS) so 16,6 percenta a Hlas-SD s 13,7 percenta hlasov. Vyplýva to z prieskumu agentúry Focus pre TV Markíza.

Voľby by ovládol Smer

Do parlamentu by sa dostali aj koalícia OĽANO a priatelia, Za ľudí a Kresťanská únia (8,2 percenta), ktorá na vstup do parlamentu potrebuje najmenej sedem percent. Nasledujú Republika (7,7 percenta) a KDH (6,5 percenta). Do parlamentu by sa dostali aj SNS (6,4 percenta) a SaS (5,8 percenta).

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Robert Fico a jeho spolustraníci na tlačovke SMeru - SSD v utorok 16. mája.
  2. Prečo sa Slovensko v piatok pri hlasovaní Valného zhromaždenia OSN zdržalo?
  3. Smer východ alebo západ?

Heger mimo parlamentu

Pred bránami parlamentu by ostali hnutie Sme rodina (4,1 percenta), Demokrati (štyri percentá), Aliancia (3,5 percenta) či ĽSNS (1,7 percenta). Modrí, Most-Híd by skončili so ziskom 0,7 percenta a Maďarské fórum, Občianski demokrati Slovenska, Za regióny, Rómska koalícia, Demokratická strana by získali podporu 0,6 percenta voličov. Zvyšok by si rozdelili ostatné strany.

Rozdelenie kresiel v NR SR

Smer-SD by získal v parlamente 33 mandátov. Progresívne Slovensko by malo 30 poslancov, Hlas-SD 25, koalícia OĽANO a priatelia, Za ľudí a Kresťanská únia 15. Republika by obsadila v parlamente 14 kresiel, KDH 12, SNS 11 a SaS by získala desať mandátov. Prieskum bol vykonaný na reprezentatívnej vzorke 1017 respondentov 22. až 26. septembra.

Zdroj: Tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

PRIESKUM Voľby by ovládol Smer! PS nechal v závese, Heger mimo parlamentu

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php