eReport.sk
Igor Matovič, foto: tasr

Vojna medzi Matovičom a Sulíkom má dohru: Premiér má problém!

Krajská prokuratúra v Bratislave koná v prípade nákupu antigénových testov RapiGen a s tým súvisiacich výrokov premiéra Igora Matoviča na adresu ministra hospodárstva Richarda Sulíka. Vo veci sa začalo trestné stíhanie pre obzvlášť závažný zločin porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku, potvrdila prokuratúra.

„V danej veci koná KP Bratislava od 22. januára, a to pôvodne na základe vlastných poznatkov Generálnej prokuratúry SR odstúpených na KP v Bratislave, pričom dodatočne bolo prijaté aj trestné oznámenie oznamovateľa ĽSNS,” povedal pre TASR prokurátor a hovorca krajskej prokuratúry Matej Izakovič.

O tom, že sa prokuratúra zaoberá vyjadreniami Matoviča voči Sulíkovi, informoval 28. januára generálny prokurátor Maroš Žilinka. Matovič v súvislosti s nákupom testov obviňoval Sulíka zo smrti tisícov ľudí. Žilinka dal následne pokyn na preverenie nákupu jedného milióna antigénových testov značky RapiGen Správou štátnych hmotných rezerv SR za 3,9 milióna eur. Stíhania sa zatiaľ neviažu ku konkrétnej osobe.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport