eReport.sk
Foto: alex.ruhl/shutterstock

Polícia varuje! Vojak, lekár či inžinier? S nimi svoje šťastie nenájdete

Dnes je Valentín a všade okolo nás vidíme symboly lásky. Veď koniec koncov byť zamilovaný to je ten najkrajší pocit. Dajte si ale pozor, aby po chvíľach očarenia neprišli pocity sklamania a zúfalstva. Prinášame vám tri úplne odlišné príbehy, ktoré majú jedného spoločného menovateľa. Tri rôzne ženy sa zoznámili so svojimi „osudovými mužmi“ na internete. Osudová láska však nevydržala dlho.

Každý z nich sa vydával za niekoho iného. Jeden bol vojak americkej armády, druhý bol ropný inžinier zo Švédska, tretí lekár na zahraničnej misii. Aj keď sa navzájom tieto dámy nepoznajú, majú niečo spoločné. O nemalé čiastky ich oklamali, alebo chceli oklamať podvodníci na internetových zoznamkách.

Posielajú srdcervúce správy

Možno to poznáte aj vy sami. Na zoznamke, či sociálnych sieťach, vás kontaktuje neznámy muž. Fotografie ako z katalógu, výborne vyzerá, možno je v uniforme, fotky so psom, s dieťaťom… Vám sa páči a možno ste si ani nevšimli, že všetky fotky boli pridané naraz, chvíľku po tom, ako vznikol profil. Začnete si písať. Tento fešák vám posiela srdcervúce správy, ako musí byť ďaleko od domova, o jeho deti sa stará pestúnka, pretože je buďto vdovec, alebo jeho žena sedí vo väzení….pravdepodobne sa o deti nestarala, pretože bola drogovo závislá… Takéto, či podobné scenáre sa odohrávajú dennodenne. „Polícia eviduje prípady okradnutých žien, kedy sa prostredníctvom rôznych sociálnych sieti páchateľ nakontaktuje na svoju obeť a s určitým časom u nej na základe „romantickej“ komunikácie vyvolá pocit empatie, náklonnosti až pocit, že je milovaná,“ potvrdzuje to hovorkyňa PZ Denisa Bárdyová. „Komunikácia prebieha ako na platforme sociálnej siete, tak aj v e-mailovej forme.“

Foto: shutterstock

Láska s rýchlosťou blesku

Vo väčšine prípadov sa títo fešáci do vás „zaľúbia“ už po niekoľkých dňoch. Píšu vám, aká ste krásna, milá, múdra… a každou jednou správou sa vám dostávajú hlbšie a hlbšie pod kožu. Veď to ženy rady počúvajú. A je to jedno, či ste slobodná, zadaná, či vydatá. Každá žena rada počúva, že je krásna, každá žena sa rada cíti milovaná.

Možno si už plánujete spoločnú budúcnosť. Ale má to háčik. Ten lekár potrebuje peniaze, aby mohol za vami pricestovať. Samozrejme, že vám ich hneď po príchode vráti. A ten vojak by tak strašne chcel byť s vami, ale potrebuje sa vykúpiť z armády. Potrebuje pár tisíc eur, ktoré vám hneď, ako sa „oslobodí“ dá naspäť, a samozrejme aj s úrokmi. No a čo náš inžinier? Ten je práve teraz na lodi v Turecku, potrebuje sa dostať domov, aby následne mohol pricestovať za vami. Ale má to háčik, nevie sa dostať k svojim peniazom, takže ak mu požičiate, tak hneď príde za vami aj s peniazmi. „Častými prípadmi sú napríklad, keď podozrivý zasiela svojej obeti zo zahraničia balík (požiada o úschovu zásielky s darčekom pre obeť, alebo iba darček), ktorý obsahuje rôzne cenné veci, kde následne je obeť e-mailovou správou kontaktovaná prepravnou spoločnosťou, že balík je zadržaný na colnici a je potrebné zaplatiť clo,“ dopĺňa Bárdyová. „Tu páchateľ na navodenie dôveryhodnosti má vo svojom portfóliu rôzne falošne vytvorené stránky doručovacích spoločností a prípadne falošných zahraničných bánk. Na týchto stránkach sa snaží páchateľ svoju obeť informovať o pohybe zásielky a taktiež informuje o nutnostiach zaplatenia cla alebo iných poplatkov.“

Čítajte ďalej


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Polícia varuje! Vojak, lekár či inžinier? S nimi svoje šťastie nenájdete

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti