eReport.sk
Vládnuca strana Gruzínsky sen vo štvrtok oznámila, že sťahuje návrh zákona o zahraničných agentoch, ktorý vyvolal hromadné protesty v krajine.
Vládnuca strana Gruzínsky sen vo štvrtok oznámila, že sťahuje návrh zákona o zahraničných agentoch, ktorý vyvolal hromadné protesty v krajine. Foto: TASR/AP

Gruzínska vláda ustupuje demonštrantom: Kontroverzný zákon o zahraničných agentoch sťahujú

Vládnuca strana Gruzínsky sen vo štvrtok oznámila, že sťahuje návrh zákona o zahraničných agentoch, ktorý vyvolal hromadné protesty v krajine. TASR správu prevzala z agentúr AP a AFP.

„Ako vládnuca strana zodpovedná za každého člena spoločnosti sme sa rozhodli bezpodmienečne stiahnuť tento návrh, ktorý sme podporili,“ uviedla strana na svojej webovej stránke. 

Mohlo by vás zaujímať

  1. EÚ podporí bosna hercegovina
  2. Expremiér a súčasný podpredseda Bezpečnostnej rady Ruskej federácie Dmitrij Medvedev.
  3. Bývalý gruzínsky prezident Michail Saakašvili
  4. Ruský minister obrany Sergej Šojgu.

Podľa návrhu sa mali všetky organizácie, ktoré na svoju činnosť dostávajú viac ako 20 percent financií zo zahraničia, registrovať ako „zahraniční agenti“. Inak im hrozili vysoké pokuty.

Gruzínska prezidentka Salome Zurabišviliová avizovala, že v prípade prijatia bude zákon vetovať.

Podobný zákon už platí v Rusku, kde sa často zneužíva na pozastavenie alebo ukončenie činnosti mimovládnych organizácií a spravodajských médií s kritickým postojom voči vláde a Kremľu.

Gruzínski demonštranti žiadali vládu, aby od navrhovanej legislatívy upustila. Obávajú sa pritom, že Gruzínsko nadobúda čoraz autoritárskejší charakter, čo mu môže skomplikovať vstup do EÚ aj NATO. Polícia proti demonštrantom brutálne zakročila.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Gruzínska vláda ustupuje demonštrantom: Kontroverzný zákon o zahraničných agentoch sťahujú

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti