eReport.sk
Na vodu vláda pozabudla?
Minister financií Igor Matovič. Zdroj: fb igor matovic

Vláda sa stále nedohodla s lekármi, Matovič nerozumie tomu prečo: Dali sme im všetko!

Lekári dostali dodatočnú ponuku na zvýšenie platov. Priemerný plat lekára v nemocnici s príplatkami by tak mohol byť v budúcom roku 4240 eur v hrubom, dnes je to 3493 eur. Išlo by o zvýšenie o 747 eur. Hovoril o tom minister financií Igor Matovič (OĽANO) po stredajšom (16.11.) niekoľkohodinovom rokovaní na Úrade vlády SR.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Iné referendum už bude demokratické
  2. Bratislava
  3. testovanie
  4. Strán nikdy nie je dosť!
  5. Na kombosnímke zľava Peter Pellegrini a Veronika Remišová.
  6. Richard Takáč, opozičný poslanec, politik
  7. Na kombosnímke zľava Peter Visolajský a Eduard Heger.
  8. V popredí predseda vlády SR Eduard Heger (OĽANO).
  9. KONIEC na ministerstve
  10. Obrana demokracie je nevyhnutná

Toto navýšenie podľa Matoviča obsahuje valorizáciu, už prijatú zmenu zákona a dnešnú ponuku. Matovič doplnil, že základný plat atestovaného lekára v nemocnici bez príplatkov (20-ročná prax) by vzrástol o 35 percent. Namiesto súčasných 2606 eur by tak bol 3512 eur.

Za hranou

Matovič poukazuje, že zvýšenie platov by malo stáť približne 300 miliónov eur. „Išli sme za hranu možného,“ podotkol Matovič, ktorý verí, že lekári ponuku zvážia. Premiér Eduard Heger (OĽANO) prosí lekárov, aby ponuku prijali a aby stiahli výpovede. „Aby sme v pondelok mohli nájsť dohodu, uviedol šéf vládneho kabinetu.

Lengvarský

Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO) informoval, že krízový štáb ministerstva zdravotníctva pripravoval v stredu plán pre prípad, že by sa vláda s lekárskymi odbormi nedohodla. Rokovanie bude pokračovať v pondelok 21. novembra. Plánovaný je aj Ústredný krízový štáb, ktorý by mal zasadnúť v pondelok napoludnie.

LOZ

Dohodu ešte nemáme, ale blížime sa k nej, povedal Visolajský. Ocenil, že vláda začala konštruktívne pristupovať k vzniknutému problému. Odborári by si želali rýchlejšie tempo pri hľadaní dohody.V pondelok sa budeme rozprávať o dohode,“ doplnil. Potvrdil, že pred úradom vlády bude vo štvrtok 17. novembra protest.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Vláda sa stále nedohodla s lekármi, Matovič nerozumie tomu prečo: Dali sme im všetko!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti