eReport.sk
Petr Kellner, foto: profimedia.sk

OBROVSKÁ tragédia: Pri nehode vrtuľníka zahynul majiteľ Markízy Petr Kellner

AKTUALIZOVANÉ – Smutná správa obletela svet. V sobotu na Aljaške havaroval vrtuľník. Tragédia si vyžiadala päť obetí. Medzi nimi bol aj český miliardár a majiteľ TV Markíza Petr Kellner (†56). Informujú o tom agentúra AP a denník The New York Times. 

Podľa informácií, ktoré priniesla agentúra bola pätica na ľadovci lyžovať. Obete tragédie boli 52-ročný Gregory Harms z Colorada, 56-ročný Čech Petr Kellner, 50-ročný Benjamin Larochaix, tiež z Česka, 38-ročný Sean McManamy z Girdwoodu a pilot, 33-ročný Zachary Russell z Anchorage. Príčiny havárie v súčasnosti vyšetruje Národný úrad pre bezpečnosť dopravy.  Jedného z nich s vážnymi zraneniami previezli do nemocnice v meste Anchorage.


Zdroj: PPF

Záchranný tím po príchode na miesto nehody našiel päť obetí z vrtuľníka a jedného, ktorý prežil. Následne bol prevezený na lekársku starostlivosť. „Preživší zostáva vo vážnom, ale stabilizovanom stave a je mu poskytovaná lekárska starostlivosť v nemocnici v Anchorage,“ tvrdia štátni vojaci.

Podľa rebríčku, ktorý zhotovil časopis Forbes, Kellner bol v roku 2020 s veľkým náskokom najbohatším Čechom. Jeho majetok sa odhaduje na 10,7 miliardy eur.

Petr Kellner Kellner vlastnil skupinu PPF a tiež televízne stanice TV Markíza a TV Nova. Pod jeho vlastníctvo patrila aj česká a slovenská verzia operátora O2 a pôžičková spoločnosť Home Credit.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

OBROVSKÁ tragédia: Pri nehode vrtuľníka zahynul majiteľ Markízy Petr Kellner

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti