tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka.
Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka. Foto: tasr

VIDEO Žilinka sa pustil do prípadu zneužívania maloletej kňazom: Závažné pochybenia prokuratúry!

Generálny prokurátor Maroš Žilinka avizuje vyvodenie „personálnej konzekvencie“ v medializovanom prípade, kedy kňaz dlhodobo zneužíval neplnoleté dievča. Podľa zistení šéfa Generálnej prokuratúry malo prísť k závažným pochybeniam vo vyhodnotení skutkovej podstaty zo strany miestnej prokuratúry.

Zistené porušenie zákonnosti bude mať personálnu konzekvenciu

V trestnej veci odsúdeného kňaza F. O. za pokračovací zločin sexuálneho zneužívania, v ktorej Okresný súd Dolný Kubín dňa 28. júna 2022 schválil dohodu o vine a treste a odsúdenému uložil podmienečný trest odňatia slobody, generálny prokurátor Slovenskej republiky Maroš Žilinka preskúmal postup námestníčky okresnej prokurátorky v Dolnom Kubíne a dospel k záveru, že nebol v súlade so zákonom.

Zdroj: fb/maroszilinka

Námestníčka okresnej prokurátorky podľa Žilinku svojim postupom pri výkone dozoru nad dodržiavaním zákonnosti v prípravnom konaní nezabezpečila náležité zistenie skutkového stavu veci, získané

dôkazy nesprávne vyhodnotila a aj v dôsledku toho nesprávne a neúplne právne kvalifikovala skutok. Podľa stanoviska GP SR mala práva v chyba v právnej postupnosti zapríčiniť to, že skutok, ktorý spáchala obvinený kňaz bol nesprávne podkvalifikovaný.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Na snímke oprava elektrického vedenia po silnom vetre v obci Lutiše neďaleko Žiliny 26. februára 2020.
  2. Generálny prokurátor Maroš Žilinka.
  3. Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka.

Personálna dohra

Žilinka vo svojom vyjadrení avizuje personálnu konzekvenciu. Krajskému prokurátorovi v Žiline generálny prokurátor Slovenskej republiky uložil prijať účinné opatrenia, aby k obdobným porušeniam zákonnosti v budúcnosti nedošlo. Zároveň generálny prokurátor Slovenskej republiky uložil riaditeľovi trestného odboru Generálnej prokuratúry Slovenskej republiky vykonať previerku zákonnosti postupu prokurátorov v obvode Krajskej prokuratúry Žilina v konaní o dohode o vine a treste.        


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Žilinka sa pustil do prípadu zneužívania maloletej kňazom: Závažné pochybenia prokuratúry!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku