eReport.sk
Zľava na kombosnímke Igor Matovič, Juraj Krúpa a Jaroslav Naď.
Zľava na kombosnímke Igor Matovič, Juraj Krúpa a Jaroslav Naď. Foto tasr

VIDEO Zabudli Naď a Krúpa na „precitnutie“ šéfa? Matovič: USA sú chaos svetovej politiky!

Politické hnutie OĽANO, ktoré je v súčasnosti najväčšou vládnou stranou je známe existenciou rôznych názorových skupín v rámci svojho poslaneckého klubu. Tieto skupiny sú dokonca natoľko heterogénne, že si vo svojich názoroch zvyknú odporovať, čo vytvára nemalé množstvo konfliktov v rámci strany ministra financií Igora Matoviča. Takýto konflikt môže vzniknúť aj na úrovni výkonnej moci, keďže minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO) a Matovič, majú zjavne diametrálne odlišné názory na strategického partnera USA.

Matovič ešte v roku 2019 postavil svoju kandidatúru do Európskeho parlamentu mimo iné aj na myšlienke, že USA už nie sú garantom medzinárodnej stability.

„USA už dávno nie sú svetovým mierotvorcom, uzatvárajú sa do seba a celý civilizovaný svet tŕpne,“ povedal vtedy Matovič.

Šéf OĽANO: Priznávam, zatváral som si oči pred realitou

Naviac dokonca tvrdil, že USA nie sú garantom medzinárodnej stability, čo je v jasnom rozpore jeho proamerického krídla v OĽANO, na čele s Naďom a poslancom Jurajom Krúpom (OĽANO). „Precitol som z názoru, že USA sú garantom medzinárodnej stability, sú chaosom svetovej politiky a nielen majákom. Je to zásadný rozdiel, s čím ma ľudia do parlamentu volili,“ povedal s tým, že USA sú dnes chaos svetovej politiky.

Vtedy sa Matovič odhodlal aj ku kritike programu jeho vlastnej strany: „V programe, ktorý som napísal, bolo napísané, že USA sú garantom bezpečnostnej stability. Priznávam, zatváral som si oči pred realitou. Náš program písali ľudia, ktorí sú proamericky ladení.“

VIDEO Matovič na tlačovke ako kandidát do EP: USA sú dnes chaos svetovej politiky

Zdroj: youtube.com/televízia ta3

Krúpa prirovnal Putina k zločincom Islamského štátu

Na druhej strane tu máme nedávne vyjadrenia poslanca Krúpu. Aj jeho straníckym šéfom je rovnako – ako v prípade Naďa – práve Matovič. Krúpa mnohých pobúril svojimi vyjadreniami na fanúšikovskej stránke na adresu ruského prezidenta Vladimíra Putina: „Ekonomické mocnosti sveta oznámili Vladimírovi Vladimírovičovi, že už nebudú viac tolerovať jeho nekonečné vydieranie a že sa nebudú nečinne prizerať jeho hrmotaniu zbraňami, vyhrážaniu sa vojenskými útokmi, alebo útokmi skutočnými. Buď sa začne správať s rešpektom a úctou nielen k Ukrajine, ale aj ku zvyšku sveta, alebo prídu na rad ekonomické sankcie a protiopatrenia, aké ešte Rusko nezažilo. Ak sa Putin napriek tomu rozhodne definitívne pustiť sa cestu politického mafiána, vydierača a výpalníka, bude to mať následky rozmerov, ktoré si dnes ťažko dokáže niekto predstaviť. A už vôbec nie Putin samotný.“

Zdroj: fb/jurajkrupanrsr

Okrem politického mafiána, vydierača a výpalníka stihol Krúpa Putina prirovnať aj k zločincom teroristických a pirátskych organizácií: „Pretože so zločincami, či už sú to tí z Islamského štátu, somálskymi pirátmi, alebo s tými, ktorý sa nechávajú na doživotie voliť do prezidentských funkcií, sa nevyjednáva! Tým sa rozhodnutia iba oznamujú!,“ skonštatoval na záver Krúpa.

Hrozí nejednotnosť zahranično-politických názorov

S Krúpovými proamerickými názormi súhlasí aj minister obrany Naď, čo by mohlo značiť konflikt nie len na úrovni OĽANO, ale aj na úrovni vládnej koalície. Je totižto otázne, ako sa na vláde bude Matovič stavať k proamerickej politike Naďa a ministra zahraničných vecí Ivana Korčoka (nominant SaS).

Nejednotnosť v názoroch by Slovensko mohlo zo zahraničnopolitického pohľadu uvrhnúť do nejednej nepríjemnej situácie. Nehovoriac o tom, že v konečnom dôsledku to môžu priamo pocítiť aj samotní občania.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Predseda Výboru NR SR pre obranu a bezpečnosť Juraj Krúpa (OĽaNO)
  2. Minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO).
  3. poľský premiér Mateusz Morawiecki
  4. Čelní predstavitelia strany Smer-SD počas tlačovky.
  5. Minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO).
  6. Americký generál Tod Wolters (vpravo) počas stretnutia s Emanulem Macronom.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Zabudli Naď a Krúpa na „precitnutie“ šéfa? Matovič: USA sú chaos svetovej politiky!

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti