eReport.sk
Antony Blinken Zdroj: X (Twitter)

VIDEO Vojnový zločinec! kričali na Blinkena v americkom Kongrese propalestínski protestujúci


Demonštrácie proti izraelskej vojne v Gaze sa stali súčasťou kongresových vystúpení predstaviteľov Bidenovej administratívy, protesty na podporu Gazy sa zosilnili po celých USA.

Demonštranti obvinili Blinkena z toho, že je vojnovým zločincom a je zodpovedný za genocídu Palestínčanov.

Vojnový zločinec

Minister zahraničných vecí Antony Blinken bol opakovane prerušovaný protestujúcimi, ktorí odsudzovali politiku USA voči svojmu spojencovi Izraelu a jeho vojne proti Gaze, keď vypovedal pred výbormi Senátu Spojených štátov.

Na nedávnom vypočutí pred Výborom pre zahraničné vzťahy Senátu sa Blinken strhol pred protestujúcou, ktorá k nemu pristúpila zozadu a mávala nápisom „zločinec“, kým ju bezpečnostní dôstojníci neodviedli z miestnosti.

Predsedovia Výboru pre zahraničné vzťahy Senátu a Výboru pre asignácie Senátu prerušili vypočutie aspoň šesťkrát, kým Blinken prednášal svoje úvodné vyhlásenie, keď sa demonštranti postavili, aby vyjadrili svoj nesúhlas s postojom administratívy a obvinili ho z toho, že je „vojnový zločinec“ a zodpovedný za „genocídu“ proti palestínskemu ľudu.

Niekoľko tichých protestujúcich držalo ruky, zafarbené červenou farbou alebo farbivom, za Blinkenovým chrbtom počas jeho vystúpení.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Izraelský premiér Benjamin Netanjahu a americký prezident Joe Biden.
  2. Pavel je skeptický
  3. WHO so šokujúcim vyhlásením

Demonštrácie proti izraelskej vojne v Gaze sa stali súčasťou kongresových vystúpení predstaviteľov Bidenovej administratívy. Keď Blinken a minister obrany Lloyd Austin vypovedali 31. októbra o žiadosti prezidenta Joea Bidena o bezpečnostnú pomoc pre Ukrajinu a Izrael, protestujúci ich opakovane prerušovali.

Protesty na podporu Gazy sa zosilnili po celých USA, vrátane univerzitných kampusov, kde došlo k stovkám zatknutí.

Zdroj: YouTube, AlJazeera

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Vojnový zločinec! kričali na Blinkena v americkom Kongrese propalestínski protestujúci

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: