eReport.sk
Erik Tomáš (Hlas-SD) v štúdiu RTVS.
Erik Tomáš (Hlas-SD) v štúdiu RTVS. Zdroj: rtvs

VIDEO Tomáš reagoval na správu z „Hegerovej kuchyne“: Odvolaná vláda chce zmariť predčasné voľby. Hanba!

Tomáš reagoval na správu z „Hegerovej kuchyne“. Nie sme ďaleko od novej 76-tky. Skonštatoval to nezaradený poslanec Národnej rady (NR) SR a podpredseda strany Za ľudí Juraj Šeliga v diskusnej relácii RTVS Sobotné dialógy. Ozrejmil, že rokovania o možnej novej väčšine v parlamente vedie dočasne poverený premiér Eduard Heger (OĽANO). Nezaradený poslanec z Hlasu-SD Erik Tomáš naďalej vidí jediné riešenie v predčasných voľbách.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Vraj ide o revolučnú metódu!
  2. Boris Kollár (Sme rodina).
  3. Vezme na seba Čaputová politickú zodpovednosť?
  4. Šeliga prekvapujúco vyhlásil: Nie sme ďaleko od 76-tky

Tomáš podčiarkol, že Hlas-SD trvá na predčasných voľbách. Pripomenul, že o nich po páde vlády hovoril aj predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) a očakávali ich aj občania, no v úvode roka sa dozvedajú inú správu. „Tá istá koalícia, tí istí politici idú zostavovať tú istú neschopnú vládu,“ podotkol. Nevidí v tom zmysel.

Zdroj: fb/eriktomassr

Šeliga reagoval, že Hlas-SD sa „trasie na voľby“ no v otázke referenda o zmene ústavy sa stratil a jediný o ňom hovorí šéf Smeru-SD Robert Fico. „Ostatní zmizli, lebo vedia, že tam dostanú výprask,“ tvrdí. Tomáš to odmietol a deklaroval, že Hlas-SD referendum podporuje. Koalícia však podľa neho nie je schopná schváliť zmenu Ústavy a umožniť predčasné voľby.

Šeliga má vraj veľa vzletných myšlienok o demokracii

Zmenu ústavy Šeliga podmieňuje zakotvením Úradu špeciálnej prokuratúry a Špecializovaného trestného súdu v nej. Naznačil, že jeho postoj bude závisieť aj od vývoja rokovaní o novej väčšine. Nechápe, prečo by mal pomáhať Ficovi, ak sa podarí zostaviť novú väčšinu. „Je to aj politická otázka,“ priznal. Tomáš Šeligovi vyčíta, že má veľa vzletných myšlienok o demokracii, no nedokáže jasne povedať, či ľuďom umožní predčasné voľby a poslancom skrátiť si volebné obdobie.

Je otázne, či Čaputová vymenuje novú 76-ku

Vezme na seba Čaputová politickú zodpovednosť? Prezidentka Zuzana Čaputová by teoreticky mohla nechať dovládnuť aktuálny dočasný kabinet Eduarda Hegera (OĽANO). A to až do riadnych volieb. Alebo vymenovať novú vládu v starom zložení na základe argumentácie, že už získala väčšinovú podporu v parlamente. Takýto postup je však málo pravdepodobný, lebo prezidentka nesie za vládu, ktorú vymenuje, politickú zodpovednosť. V TASR TV to povedal publicista Juraj Hrabko.

Zdroj: tasr/eReport


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Tomáš reagoval na správu z „Hegerovej kuchyne“: Odvolaná vláda chce zmariť predčasné voľby. Hanba!

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti