eReport.sk
Ján Budaj, foto: tasr

VIDEO – TO MYSLIA VÁŽNE? Budajove ministerstvo sa propaguje bizarným videom. Nechýba ani hovoriaci vysávač!

Prezentujú sa divadlom pre školákov! Súčasná vláda má cit pre naozaj nezvyčajnú sebaprezentáciu. V tomto trende nezaostáva ani rezort životného prostredia Jána Budaja. Ten sa rozhodol odpropagovať dôležitú ministerskú agendu detským divadielkom. Tematiku “zelenej linky” na sociálnej sieti vyrozprávali hovoriace bábky! A hovoriaci vysávač.

Minister životného prostredia Ján Budaj stavil na netradičnú prezentáciu svojho rezortu. Jednu z agend ministerstva spropagovali divadielkom pre deti.

Ministerské divadielko

Zelená linka je nástroj envirorezortu, ktorý slúži na ohlasovanie environmentálnej kriminality. Či už ide o vytváranie ilegálnych skládok alebo zakladanie požiarov, dotyčný to môže už vyše roka ohlásiť na bezplatnej linke ministerstva. Síce ide o chvályhodný počin, rezort sa ho rozhodol osláviť naozaj bizarným spôsobom.

„Aj mňa človek vyhodil, keď som mu už doslúžil, odvtedy tu ležím sám na skládke a nariekam,” znie refrén speváckeho čísla hovoriaceho vysávača, jednej z postáv divadelného predstavenia. Tá vysvetľuje ďalšej bábke, mimozemšťanovi, ktorý priletel na Zem, environmentálnu situáciu v lese. Už na prvý pohľad je jasné, že viac než polhodinové video je určené deťom, no na profile ministerstva vyznieva bez uvedenia do kontextu ako päsť na oko.

Marketér: Je to od veci, ale buďme zhovievaví

EReport k zvláštnej iniciatíve oslovilo marketéra Pavla Minára. „Áno, je to veľmi zmätočné, občas sú tam aj prestrihy počas predstavenia na oznam hovoriaci o tom výročí. Na prvý pohľad to je od veci a z hľadiska komunikačných praktík je to skôr nezvládnuté,” opísal počin expert.

Zároveň ale dodáva, že podľa neho treba byť k celému video predstaveniu skôr zmierlivý. „Súvisí to ale zrejme s tým, že ministerstvo životného prostredia v tejto ťažkej dobe pre kultúru chcelo nejakým spôsobom časti kultúry podať pomocnú ruku a preto im umožnilo toto predstavenie,” myslí si Minár. Oslovili sme aj samotné ministerstvo, no to nám na otázky ohľadom predstavenia neodpovedalo.

Zdroj: FB/MŽP

Dišputa vo vlaku

Nová vláda má, zdá sa cit pre kuríoznu sebaprezentáciu. Okrem envirorezortu k neštandardnej propagácii siahlo aj ministerstvo financií, keď bol ešte na jeho čele súčasný premiér Eduard Heger.

Ten si svojho času vyskúšal, aké to je byť moderátorom improvizovanej diskusnej relácie. Pod záštitou vtedajšieho financmajstra totiž vzniklo niekoľko diskusií s dôležitými členmi vlády. Jednu z takých dišpút Heger moderoval vo vlakovom vagóne, čo pôsobilo minimálne divným dojmom.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Šport