eReport.sk
Eduard Heger
Eduard Heger. Foto: tasr

Heger moderátorom čudnej relácie: Pekný bizár, tvrdí marketér!

Minister moderátorom! Ešte predtým ako Eduard Heger oficiálne potvrdil, že sa s Igorom Matovičom vymení na čele vlády, mohli ste ho zazrieť v naozaj netradičnej úlohe. Rezort financií sa totiž rozhodol prezentovať megaprogram reforiem Plán obnovy aj pomocou série diskusných relácií. Na tom by nebolo nič až také zvláštne, ak by kvalitatívne nekráčali po naozaj tenkom ľade. Ako iniciatíva rezortu vypálila? A ako ju zhodnotil reklamný stratég a marketér Róbert Slovák?

V kupé vo vlaku sedí minister financií Eduard Heger, minister dopravy Andrej Doležal, štátny tajomník rezortu hospodárstva Ján Oravec a šéf enviro rezortu Ján Budaj. Znie to ako úvod vtipu? Omyl, ide o zostavu tretej časti diskusnej relácie z portfólia ministerstva financií, v ktorej vládne esá vedú dišputy o reformnom programe Plán obnovy.

Ministri v kupéčku

„Idete ” zakričí anonymný hlas mimo obraz na úvod streamu. Zrejme z réžie. „Vážení diváci,” osloví verejnosť vtedy ešte minister financií. Vedľa neho vidíme, že sedí šéf dopravného rezortu Doležal. Tvári sa, akoby na obraze ani nebol. „Vitajte pri treťom diele diskusií o Pláne obnovy. Dnes tu máme veľmi silnú zostavu a som rád, že to môžeme dať aj do takéhoto krásneho prostredia. Ako vidíte, sme vo vozni. Na stanici, aby sme možno aj priblížili tú atmosféru,” prihovoril sa divákom Heger.

Relácia ministerstva financií, ktorú moderuje Eduard Heger, vyvoláva rozpaky. – Foto: FB/mfsr

Predchádzajúce časti relácie sa odohrávali napríklad v školskej učebni či v súdnej sieni. Interiéri natáčania sa vždy menili podľa leitmotívu relácie. V samotnej tretej časti sa venovali ministri najmä téme zelenej ekonomiky, ktorá je zahrnutá v Pláne obnovy. Relácia vzniká pod krídlami ministerstva, konkrétne pod sekciou, ktorá má pod palcom Plán obnovy. „Tento nápad vznikol po vzájomnej diskusii medzi zainteresovanými stranami, teda medzi sekciou plánu obnovy, tlačovým odborom ministerstva financií a samotným ministrom Eduardom Hegerom. Hľadali sme inovatívny spôsob ako občanom a najmä ľuďom aktívnych na sociálnych sieťach priblížiť plán obnovy jednoduchým a zrozumiteľným spôsobom,” prezradil pre eReport tlačový odbor ministerstva. A ako to teda dopadlo v praxi?

Eduard Heger (OĽANO)

Z Hegera sa stal moderátor. – Foto: tasr

Hegerov bizár

„Pekný bizár,” na úvod stručne zhodnotil „vlakový” diel ostrieľaný marketér Róbert Slovák. „Pripadá mi to ako taký insitný politický marketing. Príde mi nehodné ministra byť v pozícii moderátora. Zároveň to degraduje nielen pozíciu ministra, ale aj pozíciu moderátorov ako takých. Akoby túto prácu mohol vykonávať ktokoľvek,” opísal svoje dojmy z relácie šéf reklamnej agentúry Róbert Slovák a jeho priatelia. Podľa ministerstva sa sledovanosť líši diel od dielu, no prvá časť mala na sociálnej sieti 22-tisíc pozretí. Akú sledovanosť mali ďalšie diely už nekonkretizovali.

Heger ešte ako minister financií podebatoval aj s ministerkou spravodlivosti Máriou Kolíkovou a šéfom rezortu vnútra Romanom Mikulcom v pojednávacej sieni. – Foto: FB/mfsr

Heger vyspovedal v školskej učebni ministra školstva Branislava Gröhlinga. – Foto: FB/mfsr

Dramaturg by neuškodil

Podľa Slováka by tvorcom relácie neuškodil aj vklad profesionálneho dramaturga. „Neviem, či si ministri tejto vlády myslia, že zvládnu čokoľvek, ktorékoľvek ministerstvo a hocikto. Myslím si, že toto nie je dobrá cesta. Rovnako, ako aj pán premiér, ktorý si sám spravuje svoje sociálne siete a pán minister financií si zase moderuje vlastnú reláciu. Podľa mňa to nie je vhodné postu, ktorý zastávajú,” dodal Slovák.

Marketér Róbert Slovák. – Foto: FB/RS

Opýtali sme rezortu či pri tvorbe relácie využívajú služby odborníkov, alebo aj pomoc profesionálnych dramaturgov. „Diskusia je v kompletnej „réžii“ ministerstva financií okrem technického zabezpečenia online vysielania,” upresnili z tlačového odboru ministerstva.

Koľko za reláciu zacvakali?

EReport sa ministerstva opýtal aj na finančnú stranku výroby diskusnej relácie. Samotná vlaková súprava, ktorá ministrom poslúžila ako netradičné „štúdio”, nestála rezort vraj ani cent. „ZSSK zapožičala svoj nový vozeň Ampz bezodplatne. Aj takýmto spôsobom mohol Národný dopravca dostať do povedomia širokého okruhu ľudí prvú triedu najnovších diaľkových vagónov, ktoré mu boli dodané len nedávno,” reagovalo ministerstvo.

A koľko stáli jednotlivé časti relácie? Na túto konkrétnu otázku neodpovedali. No na webe ministerstva sa dá dohľadať uzavretá objednávka na päť online prenosov relácie v hodnote 4 950 eur. Prenos jednej časti tak rezort vyšiel na približne 1000 eur.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport