eReport.sk
Minister hospodárstva SR Richard Sulík (SaS).
Richard Sulík (SaS). Foto: tasr

VIDEO Sulík: Som pripravený sa staviť, že Pellegrini riadne voľby nevyhrá!


AKTUALIZOVANÉ – Predseda koaličnej SaS Richard Sulík si nevie predstaviť budúcu spoluprácu s mimoparlamentnou stranou Hlas-SD, na ktorej čele stojí nezaradený parlamentný poslanec a bývalý premiér Peter Pellegrini. Líder liberálov to vyhlásil na konci straníckeho kongresu v Pezinku. Hlas-SD označil za „prezlečený Smer“. Strana SaS si v sobotu na kongrese v Pezinku zvolila ôsmich chýbajúcich členov republikovej rady.

„Môj osobný pocit je taký, že po tom, ako Pellegrini priam raketovo vyletel hore, tak sláva tak trochu vyšumí, a predpokladám, že bude pozvoľne klesať. Som dokonca pripravený sa staviť, že ak budú voľby v riadnom termíne, Pellegrini nebude víťazom týchto volieb,“ povedal Sulík. O to viac má podľa neho SaS dôvod sa nateraz  nevyjadrovať k prípadným spoluprácam.

Hlas je pre šéfa liberálov prezlečený Smer

Pripomenul, že kongres strany dávnejšie schválil, že nepôjdu do koalície so Smerom-SD, SNS a stranou Mariana Kotlebu. „Ja osobne si neviem predstaviť spoluprácu so stranou Hlas-SD. Pre mňa je to prezlečený Smer,“ poznamenal šéf SaS.

Deklaruje, že jeho strana urobí všetko pre to, aby vláda na čele s premiérom Eduardom Hegerom (OĽANO) fungovala do riadnych parlamentných volieb vo februári 2024. Opätovne vyjadril Hegerovi podporu. „Nám sa s ním veľmi dobre spolupracuje,“ podotkol Sulík. Myslí si, že o tri roky odovzdajú ďalšej vláde Slovensko vo výrazne lepšom stave, ako ho oni prezvali v roku 2020.

Zvolili si chýbajúcich členov republikovej rady

Strana SaS si v sobotu na kongrese v Pezinku zvolila ôsmich chýbajúcich členov republikovej rady. Najviac hlasov spomedzi 26 kandidátov získal Martin Klus. Predseda SaS Richard Sulík ho označil za „jasného víťaza“ volieb. Členom rady sa stal aj Michal Uherčík, ktorý bude v najbližších voľbách kandidovať na primátora mesta Martin.  

Štvorročný mandát v republikovej rade získal okrem Klusa aj Jozef Kanuščák a Marián Viskupič. Na tri roky si liberáli zvolili do rady Juraja Jevina, najbližšie dva roky bude v nej pôsobiť aj Miroslav Žiak a Michal Uherčík. Mandát na jeden rok získali Juraj Droba a Jana Bittó Cigániková. Ako podotkol predseda strany Richard Sulík, Droba sa dnešnou voľbou rehabilitoval, privítal ho späť v strane.

Sulík: Výmena predsedu aktuálne nie je téma

Republiková rada je výkonným orgánom strany, tvorí ju 12 členov a predseda strany. Výmena predsedu strany podľa súčasného šéfa Sulíka aktuálne nie je téma. Pripomenul, že jeho mandát trvá do roku 2023 a na sobotnom sneme nepočul, že by členovia chceli zmenu. O svojom nástupcovi preto nechcel hovoriť.

Pripájame videá z ďalšími vyhláseniami šéfa liberálov, ktoré vyplývajú zo straníckeho kongresu SaS.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Sulík: Som pripravený sa staviť, že Pellegrini riadne voľby nevyhrá!

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: