eReport.sk
Stančík s vážnym obvinením na krku!
Na kombosnímke zľava Daniela Doležalová a politik OĽANO Andrej Stančík. Zdroj: yt/smer-sd, fb/andrejstancik95

VIDEO Stančík s vážnym obvinením na krku! Smer prišiel so šokujúcim príbehom lekárky. OĽANO tajomník reaguje


Stančík s vážnym obvinením na krku! Mal urologičke „vybaviť“ odvolanie z pozície šéfky Národného ústavu reumatologických chorôb v Piešťanoch. Do celého prípadu majú byť zapletení aj minister Lengvarský a Matovič z OĽANO.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Bratislava
  2. Politológ Roman Michelko
  3. Česká ekonómka a bývalá rektorka Mendelovej univerzity v Brne Danuše Nerudová.

Podpredsedovia opozičnej strany Smer-SD Erik Kaliňák a Ľuboš Blaha obvinili vládne hnutie OĽANO z korupcie. V strede celej kauzy stojí mladučký štátny tajomník ministerstva zahraničných vecí Andrej Stančík. Ten mal urologičke Daniele Doležalovej „vybaviť“ odvolanie z pozície lekárskej riaditeľky Národného ústavu reumatologických chorôb v Piešťanoch. Lekárka sa na tlačovú konferenciu postavila spolu s Kaliňákom a Blahom. So Stančíkom starším, s otcom Andreja Stančíka, mala mať pracovné nezhody. Ministerstvo zdravotníctva namieta, Stančík reagovať odmieta.

Zdroj: youtube.com/smer-sd

„Pán doktor sa postavil, keď som mu vytkla, že robí len 3,8 pacienta za deň, ostatní lekári robili 17 až 20 pacientov za deň, že zle vedie zdravotnú dokumentáciu tak, že nie je v súlade s predpismi a mohli by sme byť za to pokutovaní. Prstom na mňa ukázal a povedal, doteraz som bol zdržanlivý, tak teraz ti to začne,“ priblížila. Doležalová si nechala toto vyhlásenie potvrdiť aj lekármi prítomnými na sedení.

Prišiel odvolací dekrét

Po krátkom čase, v júni, si Doležalovú zavolali na ministerstvo zdravotníctva. Tam jej bol radovým úradníkom do ruky podaný odvolací dekrét s uvedením organizačných zmien. „Jediné, čo mi napadlo bolo, prečo organizačné zmeny? Prečo v čase, keď pán minister dennodenne odolával tlakom na jeho odvolanie zo strany ministra financií, tak má na starosti organizačnú zmenu v nejakom ústave v Piešťanoch, ktorý ho nijako netlačil? Bol v plusových hodnotách, každý rok preinvestoval viac ako 300 tisíc eur na rekonštrukciu a na vlastné skvalitnenie služieb. Neboli problémy so zdravotníckym personálom, nikto sa tam nebúril. Reálne boli implementované štyri projekty financované z európskych fondov. Nebola spoluúčasť ústavu ani jediný cent, tak prečo má minister teraz potrebu riešiť organizačnú štruktúru?,“ pýta sa Doležalová.

Doktorka sa obrátila na koaličných poslancov

Na základe toho oslovila známych z radov koaličných poslancov. Tí jej vysvetlili, že lekár, o ktorom hovorila, je otec „obyčajného človeka“ Stančíka, ktorý sa v tom čase zaprisahával, že nepodporí Matovičov „prorodinný balíček“. A že nebude hlasovať s fašistami. Tiež jej povedali, že Matovič spolu so Stančíkom denne tlačili na ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvarského (OĽANO), aby ju vyhodil. A spolu s ňou ďalších dvoch riaditeľov ústavu. To mala byť jedna časť dohody medzi ministrom a Matovičom. Druhá časť dohody vraj bola, že sa Stančík stane štátnym tajomníkom. OĽANO ho chcelo dostať z parlamentu hlavne kvôli spomenutému názoru na „prorodinný balíček“.

Reakcia ministerstva zdravotníctva

Rezort Lengvarského, teda Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR, však s medializovanými informáciami nesúhlasí. „Rozhodnutím MZ SR o zmene zriaďovacej listiny NÚRCH sa s účinnosťou od 1. júla 2022 zmenil kolektívny (trojosobový) štatutárny orgán – rada riaditeľov v zložení generálny riaditeľ, ekonomický riaditeľ a medicínsky riaditeľ – na jednoosobový štatutárny orgán,“ uviedlo ministerstvo v reakcii pre TASR. V reakcii na zmenu boli podľa rezortu dňom 30. júna odvolaní z vedenia traja štatutári a do funkcie riaditeľa ústavu bol vymenovaný iný lekár. „Vymenovaný bol na dobu určitú, do obsadenia miesta úspešným uchádzačom výberového konania, najdlhšie na šesť mesiacov. Výberové konanie sa uskutočnilo 15. novembra a úspešným uchádzačom bol Milan Derco, ktorý sa ako jediný do výberového konania prihlásil,“ dodalo MZ.

Kaliňák vytiahol dôkaz a podá trestné oznámenie

Erik Kaliňák potvrdil, že celým prípadom sa pravdepodobne už čoskoro budú zaoberať orgány činné v trestnom konaní. Doležalová mu ako dôkaz dodala jej komunikáciu so zatiaľ nemenovaným koaličným poslancom. OČTK však obdržia necenzurovanú formu.

Kaliňák predmetnú SMS komunikáciu lekárky a poslanca koalície na tlačovke prečítal: „Pani Doležalová sa pýta: Je to pravda, že Stančík má byť štátny tajomník na ministerstve zahraničných vecí? Koaličný poslanec odpovedá: Áno. Vraj, lebo sa naňho pri hlasovaní nevedia spoľahnúť, tak ho spravia štátnym. Je to na smiech. Tak to je tragédia, dodáva pani Doležalová. Je – uzatvára koaličný poslanec.“

Eik Kaliňák Stančíka a Lengvarského vyzýva, aby vyvodili politickú zodpovednosť.

Stančík odmieta reagovať

Zaujímavosťou je, že Stančík ešte počas Kaliňákovej tlačovky uverejnil video s názvom „Zajtra sa rozhodne o budúcnosti našej krajiny.“ Nijak v ňom však nereagoval na vážne obvinenia s trestnoprávnym dosahom, ktoré voči nemu boli vznesené.

Zdroj: fb/andrejstancik95

Do krátkeho vyjadrenia ho nakoniec dotlačili občania, ktorí ho v komentároch žiadajú nie len o vyjadrenie, ale aj o to, aby odstúpil. Stančík si však myslí, že túto kauzu môže prejsť mlčaním. „Z toho, čo som počul, tak je to totálny nezmysel a nemá na to zmysel ani reagovať,“ odvrkol jednému z voličov.

Ľudia Stančíka vyzývali na sociálnej sieti, aby k podozreniam zaujal jasný postoj. Politik OĽANO to však odmietol. – Foto: fb/andrejstancik95

Blaha pripomenul situáciu pri schvaľovaní prorodinného balíčka a Stančíkov prvotný odmietavý postoj. Hovorí o politickej korupcii. „Stančík zradil všetko, v čo veril. Kvôli dvom veciam, teplá stolička štátneho tajomníka a živočíšna pomsta jeho tatka, ktorý nemal rád svoju nadriadenú,“ uviedol s tým, že Stančík by mal skončiť vo funkcii.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Stančík s vážnym obvinením na krku! Smer prišiel so šokujúcim príbehom lekárky. OĽANO tajomník reaguje

Odoberať
Upozorniť na
19 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

Aktuálne