Hráči Dinama Záhreb, foto:ig/gnkdinamo

VIDEO Šokujúca prehra Tottenhamu v Záhrebe: Giganta vygumoval jeden hráč!

Šokujúci moment priniesol zápas futbalového giganta Tottenhamu proti Dinamu Záhreb. Londýnčania pricestovali na Balkánsky polostrov s pohodlným náskokom 2:0 a mali v podstate istotu postupu. Tú však rýchlo zvrátil jeden domáci hráč.

V Záhrebe na Maksimire mali oba tímy v prvom polčase po jednej veľkej šanci. Najprv mohol znížiť manko Majer, ale v dobrej pozícii tesne minul pravú žrď. Na konci polčasu sa dostal do zakončnia hosťujúci Kane, ale neprepálil domáceho brankára. Postupové karty zamiešal v 62. minúte Oršič exportnou obaľovačkou z hranice šestnástky do ľavého horného rohu bránky Spurs.

Zostrihy zápasu Dinamo – Tottenham

Zdroj: video:yt/uefa

Ten istý hráč zmazal stratu Chorvátov v 83. minúte, keď nikým nekrytý v šestnástke hostí tvrdou bombou využil presnú prihrávku od spoluhráča. Duel tak dospel do predĺženia a v ňom sa stal hrdinom disponovaný 28-ročný Oršič. V 106. minúte si urobil zo súperových hráčov „kužele“ a dravý slalomový prienik zakončil nechytateľnou strelou k pravej žrdi.

Hráči Dinama oslavujú postup s fanúšikmi

V záverečnej päťminútovke mali zverenci portugalského kouča Joseho Mourinha obrovskú šancu streliť postupový gól, ale fatálne zlyhal pri strele do odkrytej bránky Kane, keď jeho strelu parádne zlikvidoval brankár Livakovič.