eReport.sk
ZDROJ FOTO: youtube

VIDEO Smer reaguje na odvolanie Šimka: Čaputová vytvorila policajný štát gestapáckeho strihu!  

Politici opozičnej strany Smer-SD si v prípade odvolania ministra vnútra Ivana Šimka rozhodne servítku pred ústa nedávajú. Je známe, že Šimko mal konflikt s policajným prezidentom Štefanom Hamranom a s vyšetrovateľmi NAKA, ktorých mediálne poznáme ako čurillovcov. Na jednej strane upozorňoval Hamrana, že polícia môže konať len v medziach zákona, nie neobmedzene. Na strane druhej odmietal vymenovať trestne stíhaného vyšetrovateľa NAKA Pavla Ďurku do vysokej funkcie na Úrade inšpekčnej služby, kde by sa kvôli vyšetrovaniu jeho osoby dostal do zjavného konfliktu záujmov. 

Predseda strany Robert Fico, v prítomnosti Roberta Kaliňáka, Tibora Gašpara, či advokáta Mareka Paru uviedol, že prezidentka SR Zuzana Čaputová pre svoje kroky dopadne ešte horšie, ako exprezident SR Andrej Kiska. Ten sa po svojom prezidentovaní neúspešne pokúšal prevziať moc v štáte, no vzhľadom na nedostatočnú podporu ľudí skončil na politickom dôchodku. 

Bol Šimko prekážkou v manipulácii trestných konaní?

Fico pripomenul, že „10. mája 2021 bolo historické stretnutie predstaviteľov tajných služieb a najvyšších ústavných činiteľov, kde sa okrem iného aj prezidentka dozvedela, aké ohavnosti pácha NAKA, ako sa manipulujú trestné konania v neprospech predstaviteľov opozície, ako sa pracuje s udavačmi a všetko vyvrcholilo v parlamente, keď Kollár prečítal správu SIS, ktorá toto všetko potvrdila. Prezidentka súhlasila okamžite s likvidáciou opozície prostredníctvom trestného práva a nikdy nezakročila,“ uvádza sa v tlačovej správe Smeru. 

Šimkove odvolanie má podľa opozície súvisieť s tým, že začal šliapať na otlaky osobám, ktoré si v tomto štáte kvôli nekonaniu prezidentky uzurpujú oveľa väčšiu moc, než im patrí. „Prezidentka dnes odvoláva ministra vnútra pána Šimka preto, lebo pán Šimko začal niečo vidieť a začal niečo chápať. Iba idiot nepochopí, ak obvinený Ďurka, jeden zo štyroch vyšetrovateľov Národnej kriminálnej agentúry sa stane vysokým predstaviteľom policajnej inšpekcie, ktorá ho stíha a vyšetruje. Predpokladám, že pán Šimko to videl, začal o tom hovoriť, tak Čaputová, keďže súhlasí s politikou likvidácie opozície, povedal, stačilo, žiadny Šimko nám tu nebude zavadzať,“ hovorí Fico. 

Čaputová vraj za čurillovcov lobuje aj na ústavnom súde

Prezidentka má naviac podľa Smeru lobovať na ústavnom súde, aby nezakročil proti čurillovcom a aby nepoukazoval na ich porušovanie ústavy a ľudských práv. „Nereaguje na témy násilia na ženách, na účelovo stíhanej vyšetrovateľke Santusovej a ďalšie porušenia zákona, ktoré majú na svedomí čurillovci. Na dôvažok, ak prezidentka obetovala ministra vnútra, ktorý neporušil zákon, zjavne sa chystá do volieb niečo veľké. Možno manipulovať voľby,“ pokračuje v tlačovej správe Smer. 

Exminister vnútra Robert Kaliňák dodal, že keby bola objednávateľom všetkých týchto politických káuz stíhania opozície, týrania ľudí v karanténach, prezidentka, nekonala by inak. Podľa Kaliňáka Čaputová umožňuje zamiesť všetky stopy a likviduje každého, kto sa postaví na stranu zákona, kto chce, aby boli veci vyšetrené. 

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Šimko šokuje
  2. Prezidentka SR Zuzana Čaputová.
  3. Štedrý Ódor

„Posledná kvapka“

„Jej posledné rozhodnutie bolo tou poslednou kvapkou, kedy ľudia ešte majú nádej, veď ešte snáď bude platiť, že ústava, zákony majú prednosť pred osobným záujmom, ale je evidentné, že už od mája 2021 presne vedela, čo chce dosiahnuť,“ konštatuje Kaliňák. 

Prízvukoval, že policajný zbor má kontrolný orgán v podobe národnej rady a v podobe ministra. Policajti navyše musia dodržiavať ústavu a zákony a na to tá kontrola je. A teraz prišiel minister Šimko, nie politický nominant a keď sa na toto všetko pozrel, radšej odišiel. Hamran podľa sociálnych demokratov zjavne zo zákona o policajnom zbore odignoroval vetu, že policajný prezident je zodpovedný ministrovi vnútra. Hamran má teda vo finále absolútnu moc v súvislosti s vládou bez dôvery. „Dnešným rozhodnutím odvolať Ivana Šimka sa potvrdilo, že Slovensko je policajný štát gestapáckeho strihu,“ uzavrel Kaliňák.

Zdroj: TĆ/youtube


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Smer reaguje na odvolanie Šimka: Čaputová vytvorila policajný štát gestapáckeho strihu!  

Odoberať
Upozorniť na
10 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php