tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Poslanci Smeru, foto:yt/smersd

VIDEO Smer chcel hovoriť o zdražovaní a zrušení vojenského cvičenia s USA! Vláda zarezala obidve schôdze!

Predseda opozičného Smeru-SD Robert Fico na dnešnej tlačovej konferencii informoval, že vládna koalícia neschválila program ani jednej z dvoch mimoriadnych schôdzi parlamentu, na ktorých chcela opozícia hovoriť o zdražovaní a o odložení vojenského cvičenia Saber Strike 2022, na ktorom sa majú zúčastniť tisíce vojakov USA.

Nastanú sociálne nepokoje?

Fico upozorňuje, že ignorancia problémov ľudí zo strany vlády môže na Slovensku spôsobiť medzi občanmi nepokoje. „Už od jesene upozorňujeme veľmi tvrdo na to, čo sa bude diať na jar 2022, že budeme svedkami obrovských sociálnych nepokojov. Tiež sme boli svedkami cenových výkyvov a ak tieto cenové výkyvy boli, tak sme na ne reagovali. Viete, že sme znižovali DPH na základné potraviny z 20 percent na 10 percent. Viete, že sme realizovali plynové vratky. Viete, že sme robili celú sériu rokovaní s Úradom pre reguláciu sieťových odvetví. Naviac sme prijímali aj rôzne nepriame nástroje, ktoré pomáhali slovenským domácnostiam, ako napríklad cestovanie zadarmo alebo zvyšovanie niektorých sociálnych dávok alebo možno aj také drobnosti, ako si niekto môže povedať, ako je preplatenie lyžiarskych zájazdov pre rodiny s menšími deťmi,“ vymenoval R.Fico.

Okolité krajiny s cenami bojujú, naša vláda podľa Smeru nekoná

Smer tvrdí, že kým okolité krajiny predstavujú komplexné programy, ako bojovať so zdražovaním, vláda SR ponúka občanom, podnikom, mestám a obciam len výsmech. Podľa tlačovej správy strany namiesto akéhokoľvek programu vláda arogantne oznamuje ľuďom, aby išli nakupovať do Poľska alebo Maďarska, lebo škody spôsobené takto nebudú také veľké, ako keby museli znížiť DPH.

Zdroj: video:yt/smersd

„Ja som hrdý na to, že v čase, keď SMER – sociálna demokracia viedol tri vlády, boli ceny energií a ceny potravín stabilné. A že sme prijímali vážne sociálna opatrenia pri súčasnom znižovaní verejného dlhu a súčasnom znižovaní deficitu, ktorý sa blížil prakticky k vyrovnanému rozpočtu. Ale táto pravicová vláda, neschopná a neprofesionálna zvyšuje verejný dlh, zvyšuje deficit a nerobí pre verejnosť, nerobí pre mestá a obce, nerobí pre slovenskú ekonomiku absolútne nič,“ povedal R. Fico.

Pozýva vláda na Slovensko tisíce amerických vojakov?

Predseda Smeru si myslí, že odmietnutie druhej schôdze, ktorá sa mala týkať odloženia vojenského cvičenia Saber Strike vzhľadom na geopolitickú situáciu, je výsledkom závislosti vládnych politikov od najväčšej západnej mocnosti: „Považujeme za nesprávne z hľadiska medzinárodného, aj z hľadiska vzťahov, že táto naša zradcovská vláda, táto naša americká agentka v prezidentskom paláci pozýva na územie Slovenskej republiky takúto obrovskú skupinu amerických vojakov a takto vyzbrojených. Preto sme chceli cez národnú radu vyvolať uznesenie národnej rady, ktorým by sme požiadali vládu Slovenskej republiky, aby prijala všetky opatrenia, aby sa toto nezmyslené provokatívne vojenské cvičenie nekonalo v tomto konfrontačnom období, ale aby sa konalo v období, kedy bude viac pokoja a viac zdravého rozumu v medzinárodných vzťahoch. Aj tento bod programu bol odmietnutý zo strany vládnej koalície, pretože to sú poskokovia.“

Bude vás zaujímať:

  1. Podpredseda Smeru-SD Ľuboš Blaha,
  2. Robert Fico pred bustou A. Dubčeka neďaleko budovy NR SR.

Šipoš: Vláda prijíma opatrenia a vojenské cvičenie je štandardné

Predseda poslaneckého klubu OĽANO Michal Šipoš tvrdí, že opozícia ľudí zastrašuje. V prípade vojenského cvičenia podľa neho ide o štandardné postupy. Poukázal na to, že Slovensko je členom NATO. Zároveň v súvislosti so zdražovaním podotkol, že vláda prijíma opatrenia. „Ďalšie opatrenia, ktoré máme pripravené, budú predstavené v tomto mesiaci,“ avizoval s tým, že konkrétne opatrenia v prípade zvyšovania cien energií predstaví vláda.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Smer chcel hovoriť o zdražovaní a zrušení vojenského cvičenia s USA! Vláda zarezala obidve schôdze!

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku