eReport.sk
Slovensko v zápase s USA, foto:tasr

VIDEO Slovensko sa lúči so šampionátom, bojovný výkon na USA nestačil!

Slovenskí hokejisti do 20 rokov nepostúpili do semifinále MSJ v Edmontone. V zápase štvrťfinále prehrali s USA 2:5. Američania prestrieľali Slovákov pomerom 43:18, šance zverencov trénera Róberta Petrovického dlho držal brankár Šimon Laktóczy, ktorého po zápase vyhlásili za jedného troch najlepších Slovákov na turnaji. Okrem neho ocenili aj obrancov Dávida Mudráka a Šimona Nemca.

štvrťfinále – sumár:
USA 20 – Slovensko 20 5:2 (1:0, 2:1, 2:1)
Góly: 11. Kaliyev (Boldy, Zegras), 32. Farinacci (Johnson), 37. Caufield (Zegras), 56. Farinacci (Brink), 59. Beniers (Brink) – 39. Kašlík (Nemec), 50. Sojka (Kňažko)

Na videu gól Američana Colea Caufielda

Zdroj: fb/iihfhockey

Aktívnejší boli Američania

Američania začali aktívne a už od úvodu tlačili Slovákov, tých však viackrát podržal brankár Latkóczy. Ich ofenzívnu snahu v 6. minúte narušilo vylúčenie Boldyho, ale Slovensko výhodu nedokázalo premeniť, naopak, krátko po návrate na ľad sa dostal Boldy do sľubnej pozície, ale spomedzi kruhov neprekonal Latkóczyho. V 10. minúte putoval na trestnú lavicu Mudrák a Američania udreli. Zegras prihral Boldymu za bránku, ten si všimol voľného Kaliyeva, ktorý bez ťažkostí otvoril skóre – 1:0. Slováci pokračovali v bojovnom výkone, ale bez efektu, nevyužili ďalšiu presilovku, keď gólom neskončila ani strela Jelluša či dorážka Faitha.

foto:fb/iihf

Druhá tretina v znamení výborných šancí

V úvode druhej tretiny sa do výbornej šance dostal Caufield, ale v úniku neprekonal slovenského brankára. Vzápätí slovenská obrana opäť chybovala, ale prečíslenie Američanov stroskotalo na zlej prihrávke. Latkóczy bol v strehu aj v 26. minúte, keď sa k zblokovanej strele dostal Turcotte, ale svoj nájazd nepretavil na druhý americký gól. Američania sa predsa dočkali v polovici duelu. Farinacci švihol vypálil od modrej čiary a puk sa cez klbko hráčov dostal za Latkóczyho chrbát. Slováci mohli okamžite odpovedať, do útočného pásma sa dostal Myklucha, prihral Chromiakovi, jeho strela však skončila na žŕdke. Na opačnej strane nepochodil Farinacci, ale po faule Faitha vybojoval aspoň presilovku. Vzápätí za Faithom putoval aj Turan a Američanom stačilo 24 sekúnd, aby potrestali dvojnásobné vylúčenie Slovenska. Na 3:0 zvýšil Caufield. Trojgólový náskok si však udržali iba necelé dve minúty. Kašlík sa snažil prenechať puk spoluhráčovi v tandeme, ten sa však odrazil od brániaceho hráča späť k nemu a slovenský útočník trafil presne – 1:3.

Dráma až do záveru zápasu

Tretie dejstvo začalo tak ako prvé. Už po pár sekundách sa dostal cez slovenskú obranu Zegras, ale Latkóczy si poradil s jeho pokusom i dorážkou Turcottea. Američania pokračovali v tlaku, ale štvrtý gól sa im nepodarilo streliť. Naopak, v 48. minúte Helleson fauloval Kašlíka a Slováci zdramatizovali duel. Kňažko od modrej našiel voľného Sojku a ten z prvej skorigoval na 2:3. Prekvapenie sa napokon nekonalo, v 56. minúte sa dostal k puku za slovenskou bránkou Farinacci a zozadu prekvapil obranu súpera aj Laktóczym – 4:2. Slováci sa v závere pokúsili o power play, ale v momente ako sa Laktóczy dostal na striedačku, Američania ukoristili puk a Beniers ho poľahky zaviezol až do slovenskej prázdnej bránky a stanovil konečný výsledok 5:2.

Zdroj:tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Slovensko sa lúči so šampionátom, bojovný výkon na USA nestačil!

Hokej

Tipos liga