eReport.sk
Sprava Pavol Jarčuška a Marek Krajčí. Foto: tasr

VIDEO Slovensko prijalo vakcinačnú stratégiu! Zaočkovaných má byť 3,3 milióna ľudí

AKTUALIZOVANÉ – V prvej vlne by sa mali zaočkovať zdravotníci, či pracovníci v domovoch sociálnych služieb, ale napríklad aj policajti, vojaci a pracovníci kritickej infraštruktúry. V druhej vlne pôjde o očkovanie ľudí nad 65 rokov.

Slovensko v piatok prijalo stratégiu postupného očkovania proti COVID-19. Zaočkovaných by malo byť 65 percent populácie. Očkovať sa budú ľudia nad 18 rokov. Vakcinácia sa bude realizovať v štyroch vlnách. V piatok o tom po rokovaní pandemickej komisie informoval infektológ Pavol Jarčuška.

Očkovať sa bude vo vakcinačných centrách

Priblížil, že v prvej vlne by sa mali zaočkovať zdravotníci, či pracovníci v domovoch sociálnych služieb, ale napríklad aj policajti, vojaci a pracovníci kritickej infraštruktúry. V druhej vlne pôjde o očkovanie ľudí nad 65 rokov a chronicky choré osoby.

V tretej vlne budú očkované osoby z marginalizovaných rómskych komunít, bezdomovci, azylanti, ale napríklad aj učitelia. V štvrtej vlne by mali byť zaočkované len osoby nad 18 rokov, ktoré o vakcináciu budú mať záujem. Doplnil, že očkovať sa bude vo vakcinačných centrách pri nemocniciach. Očkovať by sa malo na Slovensku 3,3 milióna osôb.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Slovensko prijalo vakcinačnú stratégiu! Zaočkovaných má byť 3,3 milióna ľudí

2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti