eReport.sk
Generálny prokurátor Maroš Žilinka nechá v prípade čurillovcov dôsledne preskúmať zákonnosť konania a rozhodnutí o námietkach zaujatosti konajúceho vyšetrovateľa ÚIS. Foto: tasr

VIDEO Šeliga opäť zaútočil na Žilinku, ktorý sa bráni: To, čo tvrdí nie je pravda, ba je to NESLÝCHANÁ LOŽ!

Najskôr stál na ulici a ako spoluorganizátor zhromaždení Za slušné Slovensko burcoval ľudí voči údajnému bezpráviu a zneužívaniu moci, teraz prehadzuje kabáty a opäť útočí na istých ľudí za údajné bezprávie a zneužívanie moci. Nuž taký je politik Juraj Šeliga, ktorý je známy tým, že už dlhší čas je jedným z jeho vážnych nepriateľov generálny prokurátor Maroš Žilinka.

Bývalý podpredseda strany Za ľudí a súčasný člen strany Demokrati Juraj Šeliga využije každú príležitosť aby si schuti kopol do generálneho prokurátora Maroša Žilinku. Ako vyštudovaný právnik si nejaký právny „problémy“ vždy našiel, takže jeho útokov bolo požehnane. Naposledy sa na generálnom prokurátorovi vyvŕšil vo videu na sociálnej sieti, kde zareagoval na svoje vypočúvanie vo veci trestného oznámenia pre trestný čin ohovárania, ktorého sa mal dopustiť práve k osobe Maroša Žilinku.

Šeliga: Nás jednoducho nezastrašíte

Šeliga svoje video začína informáciou, že sa práve vrátil z vypočúvania na polícii, pretože je podozrivý z ohovárania generálneho prokurátora Maroša Žilinku. A to za to, že o ňom povedal, že je zbabelec. Vzápätí Juraj Šeliga prezrádza zopár faktov, ktoré sa dozvedel. „Nebolo podané žiadne trestné oznámenie. Prišiel list generálnemu prokurátorovi, kde mu niekto napísal, že Šeliga povedal, že Žilinka je zbabelec. On tento list vyhodnotil vo svojej hlave ako trestné oznámenie. Úplne bizarné. Tento spôsob, že pán Žilinka mi tu posiela odkazy, aby som nebol na neho kritický a podobne, nebude fungovať. Odkaz pre vás, pán Žilinka, mne ústa nezavriete,“ posiela Juraj Šeliga generálnemu prokurátorovi jasné slová.

On totiž, rovnako ako strana Demokrati, navrhuje reformu prokuratúry, lebo Žilinka a spol. údajne, nevedú prokuratúru dobre. „Práve naopak. Ľudia strácajú dôveru v právny štát. Ja sa nevzdám, či príde ďalšie trestné oznámenie, alebo čokoľvek sa stane. Stále bude pokračovať, stále budem hovoriť. Nás jednoducho nezastrašíte. A budeme bojovať, budeme bojovať za spravodlivosť, pretože toto je dôležité pre ľudí na Slovensku. A o tom, ako to tu bude vyzerať, samozrejme, rozhodnú aj oni 30. septembra vo voľbách,“ zakončil svoje video Juraj Šeliga, člen strany Demokrati a jeden z tribúnov Za slušné Slovensko. Prirodzene, jeho slová nezostali bez odozvy a generálny prokurátor Maroš Žilinka na ne zareagoval.

Žilinka: Je to nekorektná manipulácia

Maroš Žilinka v statuse zareagoval na, podľa neho, klamstvá, ktoré vyslovil poslanec parlamentu Juraj Šeliga. „Poslanec NR SR po vypočutí na polícii vo veci trestného oznámenia pre trestný čin ohovárania opäť zavádzal verejnosť a svojimi NEODBORNÝMI a NEPRAVDIVÝMI výrokmi útočil na moju osobu ako generálneho prokurátora a prokuratúru SR,“ skonštatoval hneď v úvode Žilinka, ktorý v prvom rade zopakoval, že na poslanca NR SR a ani iného občana NIKDY NEPODAL trestné oznámenie pre vyslovenie názoru či kritiky mojej osoby. „NIE JE PRAVDOU, že som v danej veci „vyhodnotil doručené podanie vo svojej hlave ako trestné oznámenie a rozhodol, že sa má vec vyšetrovať ako trestný čin ohovárania“. Je to LOŽ,“ píše generálny prokurátor jasne.

Poslanec NR SR po vypočutí na polícii vo veci trestného oznámenia pre trestný čin ohovárania opäť zavádzal verejnosť a svojimi NEODBORNÝMI a NEPRAVDIVÝMI výrokmi útočil na moju osobu.

Maroš Žilinka, generálny prokurátor

„Do posudzovania doručeného podania občana v danej veci som vôbec NEZASAHOVAL a vo veci ako OČTK ani z objektívnych dôvodov KONAŤ NEBUDEM. Tu len poznamenávam, že podľa § 62 ods. 1 Trestného poriadku sa podanie posudzuje vždy podľa obsahu, aj keď je nesprávne označené,“ vysvetľuje Žilinka. „NIE JE PRAVDOU, že by som „ťahal ľudí po výsluchoch“, na základe toho, že sa niekto o mne hanlivo vyjadril. Je to VYSLOVENÉ KLAMSTVO. NIE JE PRAVDOU, že by som poslancovi NR SR či komukoľvek inému rozhodnutím o vyšetrovaní trestného činu ohovárania „posielal nejaký typ odkazu, aby som ho zastrašil, alebo aby nebol voči mne kritický“. Opakujem, o ničom takom som nerozhodol a je to NESLÝCHANÁ LOŽ,“ pohoršuje sa ďalej generálny prokurátor na Šeligovými tvrdeniami.

„NIKDY SOM NEBRÁNIL nikomu SLUŠNÝM a ODBORNÝM spôsobom vyjadrovať sa kriticky k mojej práci. A skutočne nepotrebujem nikomu „zatvárať ústa“, pretože nepravdivá a hlavne odborne nekvalifikovaná kritika za každú cenu, ktorá už nadobúda charakter obsesie, je primárne SMUTNOU VIZITKOU komunikujúceho. Vo svetle uvedeného je zverejnený odkaz poslanca NR SR, citujem: „pán Žilinka, mne ústa nezavriete žiadnym trestným oznámením“, nielen nekorektnou MANIPULÁCIOU občanov, ale aj NEHANEBNOSŤOU,“ zakončil svoj status Šeligovými vyjadreniami pohoršený generálny prokurátor Maroš Žilinka.

Zdroj: FB / Juraj Šeliga a FB / Maroš Žilinka

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Šeliga opäť zaútočil na Žilinku, ktorý sa bráni: To, čo tvrdí nie je pravda, ba je to NESLÝCHANÁ LOŽ!

Odoberať
Upozorniť na
9 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne