tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Zľava Jaroslav Naď, Roman Mikulec a Igor Matovič.
Zľava Jaroslav Naď, Roman Mikulec a Igor Matovič. Foto: tasr

VIDEO Rozhovory čurillovcov budú mať pre Mikulca dohru! Smer-SD ho chce odvolať!

Opozičný Smer-SD podal v pondelok do podateľne parlamentu návrh na odvolanie Romana Mikulca (OĽANO) z funkcie ministra vnútra. Pod návrh sa okrem poslancov Smeru-SD podpísali aj nezaradení poslanci z mimoparlamentného Hlasu-SD či poslanci okolo Tomáša Tarabu. Oznámil to predseda Smeru-SD Robert Fico s tým, že plynie sedemdňová lehota na zvolanie mimoriadneho zasadnutia parlamentu.

Smer podáva návrh na odvolanie Mikulca

Fico nazval Mikulca gaunerom, ktorý je podozrivý z korupcie a zo zneužívania právomoci verejného činiteľa. „Je to človek, ktorý ako minister vnútra zlyhal vo všetkých oblastiach,“ vyhlásil šéf Smeru-SD. Mikulec podľa jeho slov koordinoval činnosť elitných vyšetrovateľov Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) Prezídia Policajného zboru, ktorí mali konať na politickú objednávku, a to „zničiť opozíciu vrátane Smeru-SD“. „Na NAKA pôsobí organizovaná skupina zločincov v podobe vyšetrovateľov či operatívcov. Zaraďujeme tu aj rad prokurátorov z Úradu špeciálnej prokuratúry,“ skonštatoval Fico. Táto skupina od parlamentných volieb v roku 2020 manipuluje trestné konania a plní politickú úlohu.

Zdroj: video:yt/eReport

Korumpujú a vydierajú udavačov, tvrdí Smer

„Udavačom hovoria, čo majú povedať, korumpujú a vydierajú ich. Vymýšľajú si dôkazy a spisujú nezmyselné uznesenia o začatí trestného stíhania,“ uviedol líder Smeru-SD s tým, že zničili každého, kto im v tom chce zabrániť. Ako príklad uviedol prípad vyšetrovateľky Úradu inšpekčnej služby Diany Santusovej a jej tímu. Podľa Fica je o činnosti skupiny, do ktorej, ako tvrdí, mal byť zakomponovaný aj policajný prezident, toľko dôkazov, že mala odstúpiť celá vláda. Predseda Smeru-SD skritizoval aj pondelkové slová Mikulca v Rádiu Expres, žeby sa koalícia mohla pokúsiť o odvolanie generálneho prokurátora Maroša Žilinku. Fico to vníma ako útok na generálneho prokurátora i dôkaz toho, že je po Santusovej a iných „ďalším na rane“.

Hlas vidí problém i v Matovičovi

Mimoparlamentný Hlas-SD pripravuje návrh na odvolanie ministra financií SR Igora Matoviča (OĽANO) z jeho funkcie. Uviedol to predseda Hlasu-SD a nezaradený poslanec parlamentu Peter Pellegrini na pondelkovej tlačovej konferencii.

Zdroj: video:fb/hlasd

„V priebehu týždňa tento návrh spracujeme, získame podpisy. Už len takticky zvážime, ktorý deň tento návrh podáme, uvedomujúc si, že do siedmich dní musí byť táto schôdza zvolaná,“ vyhlásil Pellegrini.

Bude vás zaujímať:

  1. Politológ a občiansky aktivista Ján Baránek
  2. Vladimír Krčméry
  3. Richard Sulík
  4. Minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO).
  5. Robert Fico

Podpredseda národnej rady Juraj Blanár a predseda výboru NR SR na kontrolu činnosti Slovenskej informačnej služby Marián Saloň (obaja Smer-SD) v súvislosti s údajnými manipuláciami s trestnými konaniami požiadali prezidentku Zuzanu Čaputovú o urgentné stretnutie.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Rozhovory čurillovcov budú mať pre Mikulca dohru! Smer-SD ho chce odvolať!

2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku