tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Vladimír Krčméry
Vladimír Krčméry , foto: tasr

Krčméry tlmí nádeje: Prídu ešte dve takéto pandémie aj vlny iných vírusových ochorení!

Člen Ústredného krízového štábu Vladimír Krčméry sa v rozhovore pre televíziu Markíza rozhovoril o možných scenároch vývoja pandémie. Myslí si, že omikron je vážnejší, ako si ľudia pripúšťajú. Práve z postoja ľudí k súčasnej vlne podľa neho pramení aj nezodpovedné správanie. Tvrdí, že ak sa bude o omikrone rozprávať ako o nezávažnom, môže to spôsobiť pokles záujmu o očkovanie. Uviedol v rozhovore pre tvnoviny.sk

„Veľká globalizácia, cestovanie, spomínané exotické jedlá a nízka zaočkovanosť sú, žiaľ, garantom ďalších vĺn,“ tvrdí.

Ešte dve pandémie koronavírusu

Krčméry zdôrazňuje, že vlnou omikronu sa koronavírus neskončí. „Odhadujem, že čo sa týka koronavírusu, ešte prídu dve takéto epidémie, a to v priebehu septembra a októbra. Dôvodom je, že na svete je veľa oblastí a štátov, ktoré sú doslova liahňou pre nové varianty. Tie vznikajú v oblastiach subtropického pásma, na miestach, kde nie je buď žiadne alebo nízke očkovanie. Kritické sú aj oblasti s vysokou hustotou obyvateľov,“ ponúka svoj pohľad Krčméry.

Pripravme sa na ďalšie vírusy

Krčméry dokonca pokračuje, že v budúcnosti budeme možno svedkami ďalších vírusových ochorení: „Do budúcna musíme počítať s tým, že budú prichádzať aj vlny iných vírusových ochorení.“ Odôvodňuje to hlavne rastúcou globalizáciou.

Povinná štátna karanténa, stráženie hraníc a očkovanie

Povinná štátna karanténa a stráženie hraníc sú opatrenia, ktoré podľa odborníka v predošlých vlnách fungovali a mohli by inšpirovať aj do budúcnosti. „Slovensko to zvládlo v prvej vlne, a preto sme mali takú dobrú situáciu. Predchádzajúca aj súčasná vláda dbali na to, že sme mali nielen strážené hranice, ale aj povinnú štátnu karanténu,“ tvrdí Krčméry.

Bude vás zaujímať:

  1. Zľava Jaroslav Naď, Roman Mikulec a Igor Matovič.

Za ďalší podstatný faktor považuje očkovanie, ktoré je však v súčasnom dianí vraj ohrozené. „Pokiaľ bude atmosféra taká, že sa nič nedeje, ľudia sa, samozrejme, nebudú chcieť očkovať. Žiaľ, tým neovplyvnia len situáciu u nás, ale celosvetovo. Epidémie sa skončia vtedy, keď bude úroveň očkovania vysoká,“ myslí si Krčméry. Zároveň dodáva, že nevie presne, koľko dávok vakcín ľudia ešte budú potrebovať.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Krčméry tlmí nádeje: Prídu ešte dve takéto pandémie aj vlny iných vírusových ochorení!

2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Šport

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku