tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Daniel Lipšic
Daniel Lipšic. Foto: tasr

VIDEO Ribár: Keď bol Lipšic trestne stíhaný nikomu to nevadilo, teraz je okolo Kaliňáka mediálny ošiaľ!

Advokát Martin Ribár sa vo svojom videopríspevku na sociálnej sieti bližšie pozrel na problematiku prezumpcie neviny. Tá by mala platiť v právnom systéme na Slovensku pre všetkých rovnako, avšak podľa samotného advokáta to tak celkom nie je a jej používanie je častokrát zneužívané.

Stíhanie známych advokátov

„V mediálnom priestore sa objavilo viacero vyjadrení k niektorým advokátom, ktorí vystupujú ako obhajcovia v známych kauzách. Títo advokáti sú spochybňovaní, pretože sú trestne stíhaní. Jedná sa predovšetkým o mená ako Marek Para, Robert Kaliňák či Dávid Lindtner. Poukazuje sa na to, že ich trestné stíhanie ich ako keby diskvalifikuje z obhajoby v týchto veciach. Sú to advokáti, ktorí v minulosti poukazovali na rôzne pochybenia OČTK pri postupoch v jednotlivých kauzách,“ uvádza Ribár.

Zdroj: fb/zapravnystat

Neprípustná kritika?

Problém diskvalifikácie jednotlivých advokátov je podľa Ribára i fakt, že svojimi vyjadreniami kritizovali postup polície v jednotlivých prípadoch. Poukazuje však na to, že Ústava má jasne vymedzené právo: „Ústava Slovenskej republiky ako aj viaceré právne predpisy hovoria o tom, že každý jeden občan má právo na obhajobu. Je prirodzené, že bežný občan nie úplne chápe význam a náplň obhajoby.“

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ján Drgonec
  2. Minister hospodárstva SR Richard Sulík (SaS) počas 79. rokovania vlády SR 11. mája 2022 v Bratislave.
  3. Eduard Heger

Terčom médii

Môžeme pozorovať mediálny útok na týchto advokátov. Avšak, minulosti niektoré vybrané média a politici opäť mali povestný dvojaký meter. Daniel Lipšic bol viackrát stíhaní, vtedy to nikomu nevadilo, že advokáciu vykonáva trestne stíhaný človek. Teraz, je tomu všetkému inak a okolo Roberta Kaliňáka je doslova mediálnyošiaľ“ dopĺňa advokát Ribár.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Ribár: Keď bol Lipšic trestne stíhaný nikomu to nevadilo, teraz je okolo Kaliňáka mediálny ošiaľ!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku