eReport.sk
Sulík zaťahuje žalúzie na okne v sídle centrály SaS. Foto: tasr

VIDEO Remišová a Sulík už rokujú na centrálach: Šéf liberálov zatiahol žalúzie, ticho je aj u vicepremiérky

Predsedníctvo Za ľudí i republiková rada SaS v utorok večer vo svojich centrálach rokujú, témou má byť situácia v koalícii. Šéfka Za ľudí Veronika Remišová označila riziko rozpadu vládnej koalície za reálne a avizovala potrebu prijať zásadné rozhodnutie v strane. SaS má na mimoriadnej republikovej rade diskutovať aj o tom, kto z vlády za čo nesie zodpovednosť a o možnostiach vyvodenia zodpovednosti. Predseda Richard Sulík nevylúčil, že budú hovoriť o možnosti odchodu SaS z vládnej koalície.

Zatiaľ, zdá sa, žiadne informácie neprenikli, členovia strany Za ľudí, vrátane jej predsedníčky iba ticho prešli okolo novinárov, Sulík na centrále večer radšej zatiahol aj žalúzie a jeho stranícky podriadení boli na akékoľvek vyjadrenia rovnako skúpi.

Turbulencie v Za ľudí vyvolal nákup ruskej vakcíny Sputnik V. Strana odmietala, aby sme používali neregistrovanú vakcínu. V reakcii na okolnosti nákupu z koalície i strany odišiel šéf parlamentného európskeho výboru Tomáš Valášek. Prednedávnom opustil stranu aj poslanec Miroslav Kollár. Podpredsedníčka Za ľudí a ministerka spravodlivosti Mária Kolíková pripustila, že hrozí rozpad poslaneckého klubu.

Po odchode Valáška a Kollára má klub desať poslancov. Klub musí mať minimálne osem zákonodarcov. Remišová v utorok uviedla, že zo situácie v koalícii v súvislosti s bojom proti pandémii a prístupom k očkovaniu je sklamaná a znechutená nielen ona, ale aj viacerí členovia strany.

Na republikovej rade SaS sa zišli aj členovia poslaneckého klubu strany. Podľa Sulíka sa majú rozprávať o tom, akým spôsobom chcú zodpovednosť vyvodiť. Za zodpovedného za súčasnú situáciu považuje Sulík ministra zdravotníctva Mareka Krajčího a premiéra Igora Matoviča (obaja OĽANO).

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy