eReport.sk
Andrej Stančík, foto: tasr

VIDEO Poslanec za OĽANO prosí o pomoc pre Afgancov. Ľudí vytočil. Nasťahuj si ich k sebe!

Kríza v Afganistane, ktorá vypukla po prebratí krajiny Talibanom vrcholí. Slovensko prisľúbilo, že u nás nájde domov desiatim Afgancom, no už teraz sa ozývajú hlasy, že to je na pomoc málo. Kým šéf Sme rodina Boris Kollár navyšovanie kvóty odmieta, poslanec za OĽANO prosí o zhovievavosť.

„Slovensko je krajina, ktorá sa hlási k hodnotám ako sloboda, solidarita a ľudské práva. Mnohým ľuďom v Afganistane ale hrozí prenasledovanie, týranie a smrť zo strany islamských radikálov. To sú práve ľudia, ktorí potrebujú našu pomoc. Toto sú chvíle, kedy sa treba postaviť za naše hodnoty,“ vyzýva vo svojom videu poslanec Andrej Stančík. Ľuďom pripomína, že teraz nejde o migračnú krízu. „Nejedná sa o masovú migráciu, ale pomoc konkrétnym ľuďom, ktorým hrozí smrť zo strany Talibanu. Preto ako poslanec podporím akúkoľvek iniciatívu, ktorá pomôže zachrániť životy afgánskych občanov,“ dodal mladý politik.

Poslanec Stančík vyzýva, aby sme sa postavili za naše hodnoty. – Foto: tasr

Veľké pochopenie však u svojich fanúšikov nenašiel. „Mne sa páči každý mladý aj starý liberál ako chcú oni vždy pomáhať, ale nepočul som nikdy od ani jedného, že ja zoberiem domov rodinu, alebo že bude prispievať na rodinu mesačne toľko a toľko,“ zamyslel sa jeden z diskutujúcich. Nie všetci však boli vo svojich komentároch takí zhovievaví. „Koľko máte rokov? Vy ešte ťahajte dreveného káčera u mamičky po dvore. Keď si vy zoberiete domov Afgancov, v tom prípade sa vám úprimne ospravedlním,“ naložila Stančíkovi fanúšička.

Čítajte viac:

  1. Jaroslav Naď, uprostred veľvyslankyňa USA na Slovensku Bridget Brinková a vľavo veľvyslanec SR pri NATO Peter Bátor
  2. Predsedníčka Európskej komisie (EK) Ursula von der Leyenová.
  3. Afganské rodiny nastupujú do lietadla

Zopár ľudí však uznalo, že by sme Afgancom predsa len mali pomôcť. „V každom prípade súhlasím. Sme vývozca zbraní a ako takí sme povinní pomôcť ľuďom z konfliktných regiónov. To nie je len bohatnúť na vojne, ale aj vedieť podať pomocnú ruku postihnutým ľuďom,“ myslí si jeden z nich.

Proti prijímaniu Afgancov na Slovensko vo väčších počtoch sa už jasne vyjadril predseda parlamentu Boris Kollár. „Môžem vyhlásiť, že kým bude hnutie Sme rodina vo vládnej koalícii, nedovolí navyšovať už odsúhlasený počet 10 a akékoľvek snahy koaličných partnerov o navýšenie uvedeného čísla budeme vetovať,“ sľubuje šéf Sme rodina.

– Foto: fb/AndrejStancik95

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Poslanec za OĽANO prosí o pomoc pre Afgancov. Ľudí vytočil. Nasťahuj si ich k sebe!

Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti