eReport.sk
Predstavitelia Hlasu, foto:fb/hlassd

VIDEO Pellegriniho Hlas vyzýva vládu: Musíte znížiť DPH pre gastro a na potraviny


Mimoparlamentný Hlas vyzýva vládu, aby začala konečne konať a znížila DPH pre gastro priemysel a potraviny. „Mám vážne obavy, že Slovensku hrozí inflačná špirála a sme ešte len na jej začiatku. V prípade, ak vláda neprijme zásadné opatrenia, ktoré zabrzdia rast cien budeme svedkami rastu špirály  ktorá sa premietne do požiadaviek rastu miezd čím porastú aj náklady podnikateľov,“ uviedol Peter Pellegrini počas výjazdového rokovania v Košiciach.

Hlas vyzýva vládu

V súvislosti s predloženým návrhom na zníženie DPH na 5% pre gastropriemysel z dielne Hlasu vyzval lídrov koalície, aby ho podporili, alebo ak s tým majú politický problém, môžu si ho osvojiť. Vo svojom vystúpení upozornil koalíciu, že okolité štáty prijatými opatreniami znižujú ceny potravín, jedine slovenská vláda je pasívna. Hrozia tak potravinové výjazdy Slovákov do okolitého zahraničia kde budú míňať svoje finančné prostriedky na čo v konečnom dôsledku doplatí štát a domáci výrobcovia potravín.

Zdroj: video:fb/hlasd

„Je doslova hanbou ako sa správa slovenská vláda a keď som videl vystúpenie poľského premiéra, ktorý porovnával opatrenia v iných krajinách na zníženie cien, tak Slovensko v tej tabuľke ani nebolo, pretože neurobilo nič pre svojich obyvateľov“, uviedol líder Hlasu Peter Pellegrini.

Bude vás zaujímať:

  1. Richard Takáč


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Pellegriniho Hlas vyzýva vládu: Musíte znížiť DPH pre gastro a na potraviny

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport

Zaujímavosti