tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Peter Pellegrini (uprostred) počas tlačovky strany Hlas-SD.
Peter Pellegrini (uprostred) počas tlačovky strany Hlas-SD. Zdroj: fb/eReport

VIDEO Pellegrini o pomoci ľudom: Vláda nekoná, Hlas navrhuje konkrétne opatrenia!

Strana HLAS – sociálna demokracia predložila na marcovú schôdzu parlamentu šesť návrhov zákonov, ktoré majú pomôcť ľuďom pri drastickom zdražovaní a poklese ich životnej úrovne.

„Vláda už celé mesiace ignoruje dopad obrovského zdražovania na životy ľudí. Premiér ani minister financií doteraz nepredstavili žiadne kroky, ktoré majú ľuďom pomôcť. HLAS ako konštruktívna opozičná strana preto predložil šesť konkrétnych návrhov, ako zmierniť rast cien a pomôcť dôchodcom, rodinám s deťmi i pacientom,“ povedal líder HLASu Peter Pellegrini.
HLAS žiada mimoriadnu valorizáciu dôchodkov o ďalších 3,3 percenta.  Navrhuje znížiť DPH na základné potraviny na 5 percent a zaviesť 0-percentnú DPH na takzvaný predaj potravín z dvora.

Zdroj: video:yt/eReport

Na spomalenie rastu cien palív žiada zníženie spotrebnej dane z benzínu a nafty o 20 centov za liter. Chce tiež pomôcť rodičom, ktorým sa z kapacitných dôvodov nepodarilo umiestniť svoje dieťa do škôlky a predĺžiť im vyplácanie rodičovského príspevku na 5 rokov. Pre zastavenie chaosu pri predpisovaní liekov HLAS navrhuje, aby mohol všeobecný lekár v odôvodnených prípadoch predpísať pacientom lieky, ktoré im odporučil lekár so špecializáciou. Napokon, HLAS chce  počas nasledujúcich troch rokov výrazne navýšiť štátny príspevok pre sociálne služby a zároveň ho naviazať na rast minimálnej mzdy.

Bude vás zaujímať:

  1. Robert Fico počas tlačovky Smeru-SD.
  2. Národné vlajky: Rusko a Slovensko.
  3. Na kombosnímke zľava Samuel Vlčan a Peter Pellegrini.


Peter Pellegrini vyzval vládnu koalíciu, aby zahodila politické okuliare a pozrela sa na návrhy HLASu pohľadom bežných ľudí. „Na návrhoch HLASu nie je nič politické. Prosím, nezhadzujte ich zo stola len kvôli politike. Aj HLAS je pripravený podporiť rozumné návrhy vlády, len sme zatiaľ žiadne nevideli. Preto  znova vyzývam predsedu vlády, aby na začiatku parlamentnej schôdze vystúpil a predstavil ľuďom plán, ako im štát pomôže,“ dodal Peter Pellegrini.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Pellegrini o pomoci ľudom: Vláda nekoná, Hlas navrhuje konkrétne opatrenia!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku