eReport.sk
László Sólymos, foto: tasr

VIDEO Nie len Fico, ale aj Sólymos: Obaja dnes vypovedali v prípade Žigu

Robert Fico dnes spôsobil na NAKA rozruch, keď ho novinári zachytili ako ide na policajné prezídium. Sám nechcel povedať k akej veci ide vypovedať. Vraj je to jeho súkromná vec, čo tam robí. Na polícii však dnes nevypovedal sám. Podľa informácií, zastavil sa tam aj exminister životného prostredia László Sólymos.

„Bol som vypovedať ako svedok v prípade Petra Žigu. Odpovedal som na otázky vyšetrovateľa. Viac sa k tomu vyjadrovať nebudem, keďže ide o živý prípad,” uviedol Sólymos.

Do budovy Prezídia Policajného zboru prišiel aj predseda opozičného Smeru-SD Robert Fico. Na otázku, v akej veci prišiel vypovedať, odmietol odpovedať. Advokát Žigu Sergej Romža potvrdil, že Fico vypovedal vo veci Žigu. „Vypovedal spontánne, odpovedal na všetky otázky detailne a komplexne,” uviedol Romža.

FOTO Lászlóa Sólymosa a Roberta Fica spred budovy polície, kde boli vypovedať

Zdroj: tasr

Žiga podľa jeho slov kategoricky poprel, že skutok sa stal tak, ako ho opisuje Monika Jankovská. O motívoch jej výpovede nechce špekulovať. Zdôrazňuje, že absentuje Žigov motív.

NAKA na začiatku februára zasahovala v bratislavskom hoteli Aston, kde sídli spoločnosť Taper, ktorá má byť rodinným podnikom bývalého ministra hospodárstva a životného prostredia Petra Žigu.

Zdroj: tasr

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Sledujte nás

Nehanbite sa, ozvite sa. Radi sa stretávame so zaujímavými ľuďmi a nachádzame nových priateľov.