eReport.sk
Robert Fico, foto: tasr

FOTO a VIDEO ŠOK! Na NAKA vypovedal Robert Fico

AKTUALIZOVANE – To nik nečakal. Robert Fico snáď všetkých prekvapil. Expremiér zavítal do budovy policajného prezídia, kde pravdepodobne prišiel na výsluch svedka.

Ako uvádza portál Aktuality.sk, dôvod svojho príchodu Fico nechcel komentovať. Jediné slová, na ktoré sa zmohol boli, že je to jeho súkromná vec, čo na polícií robí. „Ak si myslíte, že nemám dosť skúseností na to, aby som vás zvládol, tak ste na veľkom omyle,” odkázal Fico novinárom.

Ku akej kauze prišiel vypovedať je otázne. Podľa portálu, by mohlo ísť o prípad, v ktorom obvinili exministra hospodárstva Petra Žigu. Ten je po výpovedi bývalej štátnej tajomníčky Moniky Jankovskej obvinený, že mal ponúkať 100-tisícový úplatok sudkyni, ktorá rozhodovala v spore o Gabčíkovo.

FOTO z výsluchu Roberta Fica na policajnom prezídiu

Zdroj: tasr

Po výsluchu

Líder strany Smer-SD novinárov odignoroval aj po výsluchu. Svoje pocity a názor vyjadril až na sociálnej sieti, kde napísal status a priložil video. „Nie je normálne, aby vo vestibule NAKA stálo stádo novinárov a presne vedeli, kto a kedy príde a v akej veci vypovedať na NAKA. NAKA je, pokiaľ ide o únik informácií, deravá ako ementál a je na čase, aby s tým minister vnútra Mikulec niečo urobil, pretože takéto nezákonné úniky informácií – vrátane informácií z vyšetrovacích spisov – majú obrovský vplyv na priebeh vyšetrovania, predovšetkým negatívnym smerom a poškodzuje práva ľudí, ktorí čelia rôznym podozreniam,” ohrádzal sa. Novinári však pri budove čakali na Ľudovíta Makóa, ktorý dorazil pár minút pred expremiérom.

„Napriek tomu by som rád dodal, že som urobil všetko pre to, aby som bol k novinárom slušný a neohrozil som vyšetrovanie lacnými politickými vyhláseniami. V danom okamihu som však prítomných novinárov považoval za užitočných akurát tak na to, aby mi v preplnenej uličke pomohli nájsť auto s vodičom,” pokračoval ďalej.

Zdroj: Facebook Robert Fico

Kajúcnik Ľudovít Makó

Robert Fico sa dostal na NAKA len pár minút po tom, ako sa tam objavil Ľudovít Makó. Bývalý šéf Kriminálneho úradu finančnej správy prišiel na políciu už ráno. Podľa informácií , ktoré priniesol portál Topky.sk, mal vypovedať k megakauzám, pre ktoré skončili za mrežami bývalí policajní prezidenti Tibor Gašpar a zosnulý Milan Lučanský.

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Sledujte nás

Nehanbite sa, ozvite sa. Radi sa stretávame so zaujímavými ľuďmi a nachádzame nových priateľov.