tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Záchranár pomáha dievčaťu, ktoré sa brodí po zaplavenej ulici počas vyčíňania tajfúnu Rai v meste Cagayan De Oro na juhu Filipín vo štvrtok 16. decembra 2021.
Foto: tasr/ap

VIDEO Nanmadol napadol Japonsko! Búrka zaplavila časti územia, vypla elektrinu, zranila vyše 60 ľudí

Tropická búrka s prudkým dažďom a vetrom zasiahla v pondelok juhozápad Japonska a zranila desiatky ľudí, informovala agentúra AP. Obytné ulice zaplavila kalná voda z riek a veľa domov zostalo bez elektriny po tom, čo tajfún Nanmadol v nedeľu zasiahol pevninu v regióne Kjúšú.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Záchranár pomáha dievčaťu, ktoré sa brodí po zaplavenej ulici počas vyčíňania tajfúnu Rai v meste Cagayan De Oro na juhu Filipín vo štvrtok 16. decembra 2021.
  2. Juhokórejský prezident Jun Sok-jol (uprostred).
  3. Trosky zo zničených domov po tom, ako sa oblasťou prehnal tajfún Rai v meste Talisay, na centrálnych Fiipínach 17. decembra 2021.

Podľa Japonskej meteorologickej agentúry, Nanmadol dosahoval rýchlosť 110 kilometrov za hodinu s nárazmi do 160 kilometrov za hodinu. Desaťtisíce ľudí museli stráviť noc v telocvičniach a iných zariadeniach v rámci preventívnej evakuácie. Rýchlostné vlaky a letecké spoločnosti pozastavili prevádzku. Japonské média informovali, že sa zranilo viac ako 60 ľudí.

Zdroj: youtube

Podľa predpovede bude búrka pokračovať v severovýchodnom smere na hlavný japonský ostrov Honšú a rozpúta silné zrážky nad regiónom, v ktorom sú mestá Osaka a Kjóto. V utorok by sa mala presunúť nad Tokio a následne smerom na severovýchod Japonska.

Zdroj: tasr, youtube


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Nanmadol napadol Japonsko! Búrka zaplavila časti územia, vypla elektrinu, zranila vyše 60 ľudí

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Šport

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku