eReport.sk
Spojeneckí vojaci NATO z videa Ozbrojených síl SR.
Spojeneckí vojaci NATO z videa Ozbrojených síl SR. Foto: fb/ozbrojenésily

VIDEO My sme NATO! Ozbrojené sily SR dali klip s vojakmi Aliancie. Všetci hovorili po slovensky

Dnes oslavujeme 18. výročie vstupu Slovenskej republiky do NATO, pripomenuli v utorok Ozbrojené sily SR. V tejto súvislosti zverejnili video, v ktorom vystupuje spolu sedem vojakov Aliancie, vrátane jednej vojačky. Čo v ňom príslušníci spojeneckých armád občanom Slovenska odkázali?

„Spoločne zvyšujeme bezpečnosť a obranyschopnosť Slovenskej republiky,“ túto slovenskú vetu postupne vysloví šestica vojakov tak, že každý povie jedno slovo. Prvé slovíčko „spoločne“ povie naša vojačka. Možno aj preto, že dámy majú prednosť. Po nej nasleduje rumunský vojak či príslušník maďarskej armády. Slovenské slovíčko „slovenskej“ z horeuvedenej vety bezchybne vysloví aj nemecký vojak a výraz „republiky“ sa celkom solídne podarí „dať“ pred kamerami členovi americkej armády.

Na záver, posledný účinkujúci muž, opäť slovenský vojak, pripomenie, že práve oslavujeme 18. výročie vstupu Slovenskej republiky do NATO . „Aliancia je spoločenstvo 30 krajín. Zdieľame spoločné hodnoty, ktoré navzájom chránime. Zjednotení sme silnejší a bezpečnejší. Slovensko je NATO,“ riekne vo videu a na záver všetci spoločne a opäť po slovensky zvolajú: „My sme NATO!“

Vojaci NATO v spoločnom videu pripomínajú 18. výročie vstupu SR do Aliancie. V slovenčine

Zdroj: fb/ozbrojenesily

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Generál sa nezaprie?
  2. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj

K výročiu vstupu SR do NATO uviedol na sociálnej sieti obsiahly status aj minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO). „Byť v NATO znamená pevne stáť na oboch nohách a zároveň mať otvorenú náruč pre tých, ktorí to potrebujú. Na pozadí udalostí na Ukrajine som si istý, že ak by sme neboli členskou krajinou NATO, agresor by sa pozeral aj priamo na nás. Preto si dnes rozhodnutie vstupu do Aliancie musíme vážiť viac ako kedykoľvek predtým a otvorene povedať ĎAKUJEME – tým, ktorí sa o to pričinili,“ napísal okrem iného Naď.

Zdroj: fb/JaroNadPublic


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO My sme NATO! Ozbrojené sily SR dali klip s vojakmi Aliancie. Všetci hovorili po slovensky

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php