eReport.sk
Robert Fico (Smer-SD), foto:tasr

VIDEO Kto chráni náš vzdušný priestor?! Pýtal sa v parlamente Fico Naďa

Poslanci Národnej rady (NR) SR sa v závere piatkového rokovania venovali dvom návrhom uznesení z dielne Smeru-SD. Prvé sa týka „mierovej stratégie“ riešenia vojny na Ukrajine, druhé hovorí o bojaschopnosti Ozbrojených síl (OS) SR.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Bieloruský prezident Alexandr Lukašenko.
  2. ÚŠP zase raz pohorel
  3. Minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽANO).
  4. Na ilustračnej snímke poslanci Národnej rady SR počas rokovania.
  5. Najhoršie je na tom Cherson
  6. Maďarský premiér Viktor Orbán
  7. Chceme tretiu svetovú vojnu?
  8. Heger a Remišová sú jednotkami neschopnosti

Poslanci Smeru-SD chcú zaviazať parlament, aby požiadal Európsku komisiu o vypracovanie a vynaloženie úsilia na presadenie mierovej stratégie na ukončenie vojny na Ukrajine. Poslanci strany tiež chcú, aby NRSR očakávala od Európskej únie „podstatne väčšiu mieru nezávislosti pri formulovaní zásadných zahranično-politických stanovísk“.

Zdroj: youtube, Smer SD

Druhé uznesenie podal šéf Smeru-SD Robert Fico. Chce, aby v ňom parlament skonštatoval, že Slovensko v čase vojny na Ukrajine nedisponuje vlastným systémom protivzdušnej ochrany ani vlastnou vzdušnou ochranou. NRSR by mala podľa Fica požiadať ministra obrany Jaroslava Naďa (OĽANO) o poskytnutie všetkých potrebných informácií o stave bojaschopnosti OS SR na neverejnom rokovaní pléna.

Je to šírenie poplašnej správy

Šéf brannobezpečnostného výboru Juraj Krúpa (SaS) považuje návrh Ficovho uznesenia za šírenie strachu, prípadne až poplašnej správy. Poslankyňa Anna Zemanová (SaS) Ficovi vyčítala, že uznesením sa spochybňuje obranyschopnosť SR. Upozornila, že sme členmi NATO, máme zabezpečenú ochranu a označila obsah uznesenia za šírenie „nálad proti NATO“.

Dnes sa hlasovať nebude

Poslanci sa opäť vrátia do lavíc v utorok (25. 10.), pokračovať majú prebratím návrhov z dielne ministerstva práce. V tento deň nebudú hlasovať. Najbližšie hlasovanie o prerokovaných bodoch ich čaká až vo štvrtok (27. 10.).

Zdroj: tasr, youtubeKOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Kto chráni náš vzdušný priestor?! Pýtal sa v parlamente Fico Naďa

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti