eReport.sk
Marián Kotleba a jeho brat Marek na polícii.
Marián Kotleba a jeho brat Marek na polícii. Zdroj: fb/mk

VIDEO Kotleba ťahal z polície predvedeného brata: Ideme, nemám čas, chcem na držkovú!

Zaujímavá situácia sa odohrala vo štvrtok na policajnej stanici v Bratislave, kde “došikovali” muži zákona poslanca NR SR za ĽSNS Mareka Kotlebu. Marián Kotleba a šéf opozičnej parlamentnej strany spochybňoval postup policajtov voči svojmu bratovi, pretože tí mu nedokázali ukázať žiadny právoplatný doklad o tom, že jeho súrodenec je oficiálne obmedzený na slobode. “Nezákonný a zbabraný postup polície bude mať dohru! Podali sme trestné oznámenie,” uviedol neskôr Marián Kotleba na sociálnej sieti.

Brat Mariana Kotlebu Marek sa tiež zúčastnil štvrtkových protivládnych protestov. Jeho snaha blokovať dopravnú tepnu Petržalky skončila bolestivou príučkou. Počas blokády dopravy ho totiž mali zraniť muži zákona a napokon ho policajti aj predviedli na políciu, informoval vás eReport.

Viac o zadržaní poslanca ĽSNS a proteste vo štvrtok čítajte tu:

  1. policajné hliadky a demonštranti počas protestného zhromaždenia
  2. Roman Mikulec

A ako to na polícii napokon dopadlo? Ešte včera sa na sociálnej objavilo video, na ktorom je zachytené, ako Marián Kotleba a jeho zadržaný brat riešili situáciu priamo na policajnej stanici.

„Z procesného hľadiska potrebujeme vedieť, či je alebo nie je obmedzený na osobnej slobode,“ pýtal sa Marián Kotleba policajtov v súvislosti s predvedením svojho brata. Keď mu súrodenec oznámil, že žiadny doklad o tom nemá, nič nedostal, šéf ĽSNS to priamo na policajnej stanici zaklincoval: „Buď nech ti dajú papier o obmedzení osobnej slobody a riešime to cez mandátový výbor a oni sa z toho zbláznia, alebo ideme preč. Ja nemám čas, chcem ísť na držkovú.“

Zdroj: fb

Problémom je, že celé to nielen vyzeralo, ale aj pôsobilo dosť komicky až bizarne. A to o to viac, že podľa videa na stanici muži zákona zadržiavali poslanca vyše dvoch hodín a zadržaný údajne nemal oficiálne žiadne informácie o tom, že prečo. Aj preto šéf ĽSNS hovorí o nezákonnosti a avizuje podanie trestného oznámenia.

Samotný predvedený Marek Kotleba vo videu dnes vysvetlil, ako to s jeho zadržaním vlastne bolo. Samozrejme, je to jeho verzia príbehu.

Zdroj: fb

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport