eReport.sk
Mária Kolíková (Za ľudí)
Mária Kolíková (Za ľudí). Foto: tasr

VIDEO Kolíková takú nakladačku ešte nezažila! Nielen Kollár do nej pálil ako z guľometu

V parlamente bolo v piatok poriadne horúce, napätie doslova gradovalo po tom, ako pred poslancami vystúpila ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí). V podstate vyčítala poslancom už len to, že si dovolili od štvrtka diskutovať o novele Trestného poriadku z dielne poslankyne Petry Hajšelovej (Sme rodina), ktorou sa má upraviť inštitút kolúznej väzby.

Dôrazne odmietam takúto právnu úpravu, ktorá je predkladaná takýmto spôsobom,” uviedla Kolíková s tým, že kľúčový inštitút ako kolúzna väzba sa teraz prerokúva ako poslanecký návrh, pričom zmeny neprešli pripomienkovaním a diskusiou s odborníkmi. “Je to nezodpovedné, maríte tým vyšetrovanie a ja vás na to upozorňujem,” podčiarkla.

Mnohí poslanci a nielen tí opoziční, ale aj šéf parlamentu Boris Kollár (Sme rodina), Kolíkovej poriadne naložili. “Koľko potrebujete mŕtvych Lučanských? Jeden nestačí? Desiatich potrebujeme mŕtvych? Nestačí? Päťdesiati vám budú stačiť, pani ministerka? Koľkých potrebujete, aby vám to stačilo a zmenili ste to?,” vypálil na Kolíkovú Kolár sériu nepríjemných otázok ako z guľometu. Pripojené video naozaj verne zobrazuje vybičovanú atmosféru v parlamente.

Zdroj: youtube.com

“To, akú arogantnosť predviedla dnes Kolíkova v parlamente, prekročilo všetky medze. Poslanci koalície jej do mikrofónov odkazovali, že ľutujú, že ju pri hlasovaní o dôvere podržali. Po toľkej nakladačke čo dostala od opozície a koalície sa ešte počas rozpravy zbalila a odišla,” napísal na sociálne sieti nezaradený poslanec Tomáš Taraba, pričom zo svojho vystúpenia v pléne prpojil aj video.

Zdroj: www.youtube.com

Na ostrú kritiku ministerky v pléne neskôr reagovala aj Kolíkovej stranícka šéfka Veronika Remišová. Tvrdí, že je neprijateľné, aby skrátenie kolúznej väzby účelovo poslúžilo vplyvným ľuďom, ktorí sú v súčasnosti stíhaní v kauzách korupcie či organizovaného zločinu. “Ak by novela upravujúca podmienky kolúznej väzby z dielne Sme rodina vstúpila do platnosti, protikorupčné zameranie tejto vlády by stratilo svoj zmysel,” uviedla šéfka strany Za ľudí.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport