eReport.sk
Sprava dočasne poverený prezident Policajného zboru SR Štefan Hamran a minister vnútra SR Roman Mikulec
Sprava Štefan Hamran a Roman Mikulec. Foto: tasr

VIDEO Hamran s Mikulcom ďakujú polícii za Bidenovú, Slavín a futbal! „Veľká hanba,“ reaguje diskutujúca

Policajný prezident Štefan Hamran a minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO) sa rozhodli poďakovať policajtom za ich prácu pri zabezpečovaní bezpečného priebehu návštevy prvej dámy Spojených štátov amerických Jill Bidenovej, futbalového zápasu Slovan-Trnava, aj akcie proukrajinských aktivistov na Slavíne. Za najkontroverznejší moment sa dá pri pohľade na reakcie občanov považovať práve Slavín, na ktorom polícia spolu s proukrajinskými aktivistami bránila prístup k pamätníku občanom, ktorí si chceli uctiť obete úspešného boja proti fašizmu z konca druhej svetovej vojny.

„Máme za sebou mimoriadne náročný víkend, obzvlášť nedeľu. Mali sme tu niekoľko bezpečnostných opatrení, vrátane futbalového zápasu Trnava-Slovan, mali sme tu na Slovensku prítomnú prvú dámu Spojených štátov amerických, okolo ktorej sme zabezpečili všetky bezpečnostné opatrenia a plus sme mali ďalšie bezpečnostné opatrenia na Slavíne pri pietnej akcii,“ vyjadril sa aj napriek výhradám vo videu uverejnenom na fanúšikovskej stránke polície Hamran.

Aj napriek kontroverziám ďakujú

Ani vyššie uvedené problematické body proukrajinskej akcie na Slavíne však Hamran s Mikulcom neváhali poďakovať policajtom za ich odvedenú prácu. „Touto cestou by som sa chcel poďakovať všetkým policajtom, ktorí sa zúčastnili týchto bezpečnostných opatrení. Obzválšť by som vyzdvihol služby kriminálnej, poriadkovej a dopravnej polície, ktorej príslušníci masívne zabezpečovali tieto bezpečnostné opatrenia a tiež by som chcel vyzdvihnúť excelentnú prácu, ktorú odviedli manažéri policajného zboru,“ uviedol Hamran.

Zdroj: video:fb/stefanhamran

Nevpustenie veteránov SNP na Slavín, ktoré je mnohými občanmi považované za škandalózne, nezabránilo v „ďakovačke“ policajtom ani samotnému ministrovi Mikulcovi. „Policajné zložky majú za sebou náročný víkend. Pripájam sa k poďakovaniu policajného prezidenta Štefana Hamrana za výborne zvládnutú prácu v súvislosti so zabezpečením bezpečnosti pri víkendovom futbalovom zápase Trnava-Bratislava, ako aj v súvislosti s návštevou prvej dámy USA na Slovensku v uplynulých dňoch,“ napísal Mikulec pri zdieľaní Hamranovho videa.

„Veľká neúcta voči tým, ktorí umreli za našu slobodu“

Menej náruživí boli, pokiaľ ide o víkendovú prácu policajtov, komentujúci občania. Zábery, na ktorých bol zabránený prístup veteránom SNP k hlavnej časti pamätníka v nedeľu a v pondelok obleteli internet a občanov rozhodne nenechali chladným.

Foto: fb/romanmikulec

„To čo predviedla polícia na Slavíne je veľká hanba. Osobne si myslím že rezervovať si také pietne miesto by nemalo byť umožnené nikomu. Nikomu. Nie je normálne aby sa tam diali takéto politicky motivované cirkusy. Je to veľká neúcta voči tým ktorí umreli za našu slobodu. Nemajú nič spoločné s tým čo sa teraz deje. Som veľmi znechutená že to mesto vôbec dopustilo. Kam sme schopní až zájsť keď nemáme úctu a rešpekt pred miestom posledného odpočinku kohokoľvek?,“ zhrnula svoj pohľad na dianie na Slavíne jedna z komentujúcich.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Hamran s Mikulcom ďakujú polícii za Bidenovú, Slavín a futbal! „Veľká hanba,“ reaguje diskutujúca

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre