eReport.sk
Robert Fico Foto: FB/robertfico

VIDEO Fico poslal tvrdý odkaz veľvyslancovi: Je mi ľúto, čo sa deje na Ukrajine, ale odtiaľ potiaľ!

Ukrajinský veľvyslanec Jurij Muška komentuje okrem situácie na Ukrajine, aj našich politikov. Nepozdáva sa mu hlavne politika opozície. Šéf Smeru Robert Fico mu teda odkázal svoje.

„Vaša opozícia, hlavne Smer, mi pripomína politikov z roku 1939 a ako viete, skončilo sa to pre Československo tak ako skončilo. Tak ako to bolo v Československu, na Ukrajine predpokladáme, že tak nebude. Ako veľvyslancovi mi je veľmi ľúto, že takéto pozície sú voči našej krajine,“ skonštatoval pre TV JOJ veľvyslanec Jurij Muška. 

Šéf opozičného Smeru nelenil a veľvyslancovi odkázal, čo si o jeho vyhláseniach myslí. Podľa Fica sú Muškove vyjadrenia na adresu slovenskej opozície, osobitne Smeru neakceptovateľné. „Podľa neho sa SMER – sociálna demokracia správa k Ukrajine ako mocnosti k Československu v roku 1938, keďže odmietame dodávanie zbraní Ukrajine vo vojnovom konflikte s Ruskou federáciou,“ začal expremiér.

Zdroj: FB/robertfico

„Možno sa to bude mnohým zdať neuveriteľné, ale chcem ako predseda suverénnej politickej strany požiadať veľvyslanca Ukrajiny na Slovensku, aby sa zdržal podobných politických komentárov a zasahovania do vnútropolitických záležitostí SR. Nevhodnosť porovnania situácie na Ukrajine s rokom 1938 radšej nekomentujem. Veľvyslanec Muška, podobne ako prezident Ukrajiny, kope do každého, kto nechce na sto percent splniť želania Ukrajiny,“ posiela drsný odkaz na ukrajinskú ambasádu.

Upozornil, že Smer odsudzuje použitie ruskej vojenskej sily na Ukrajine a považuje ju za neospravedlniteľné porušenie medzinárodného práva, aj keď bola výsledkom hrubého zanedbania dlhoročného obrovského napätia v ukrajinsko – ruských vzťahoch. Dodal, že strana podporuje komplexnú humanitárnu pomoc Ukrajine a ľuďom, ktorí z Ukrajiny utekajú z dôvodu vojny. „Opakujem z dôvodu vojny, nie špekulatívne. Rovnako jasne komunikujeme, že odmietame zasielanie zbraní na Ukrajinu, o dôležitom systéme protivzdušnej ochrany S-300 nehovoriac. Ak niekto chce na Ukrajine mier a rýchle ukončenie vojny, nemôže súhlasiť s vojenskou eskaláciou napätia, ku ktorej dochádza ďalšími a ďalšími dodávkami vojenskej výzbroje,“ myslí si Fico.   

Tvrdí, že Smer na rozdiel od súčasnej vlády nechce zaťahovať Slovensko do vojnového konfliktu, s ktorým nič nemá a na vzniku ktorého sa nijako nepodieľalo. „Ja osobne mám aj inú odpoveď ako vláda SR na otázku, či daňou za konflikt na Ukrajine má byť prudké zdražovanie na Slovensku a znižovanie životnej úrovne Sloveniek a Slovákov, ako aj ďalších občanov SR,“ pokračuje expremiér.  

Na záver svojho videa pripomína veľvyslancovi Muškovi, že to bola vláda Smeru, ktorá spätným chodom plynovodu zabezpečila Ukrajine dodávky plynu, keď jej hrozilo zamrznutie. „My vieme, čo je to pomoc a solidarita, čo žiaľ Ukrajina za vlády pani Timošenkovej nevedela, keď sme my žiadali o pomoc s plynom. A teraz opäť vieme, čo je to pomoc a solidarita, ale nie v podobe samopalov, tankov, lietadiel a kanónov,“ ukončil vyhlásenie.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Fico poslal tvrdý odkaz veľvyslancovi: Je mi ľúto, čo sa deje na Ukrajine, ale odtiaľ potiaľ!

Odoberať
Upozorniť na
9 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti